LTV būs skatāms Amsterdamas Koncertgebau jubilejas koncerts ar Marisu Jansonu

Ceturtdien, 7.augustā, plkst. 23.20 Latvijas Televīzijas (LTV) pirmajā kanālā būs skatāms Amsterdamas Koncertgebau un Nīderlandes Karaliskā Koncertgebau orķestra 125. gadskārtas koncerts ar diriģentu Marisu Jansonu. Pēc koncerta plkst. 01.25 LTV demonstrēs videofilmu par Marisu Jansonu.

Vienu no pasaulē izcilākajām koncertzālēm - Amsterdamas Koncertgebau - oficiāli atklāja 1888.gada 11.aprīlī. Sabiedrības interese bija tik milzīga, ka Amsterdamā izveidojās tās vēsturē pirmais satiksmes sastrēgums.

Pēc 125 gadiem Amsterdamas Koncertgebau un Nīderlandes Karaliskais Koncertgebau orķestris rīkoja jubilejas koncertu ar toreizējo virsdiriģentu Marisu Jansonu, bet solo izpildīja trīs pazīstami viesmākslinieki - vijolniece Janīne Jansena, baritons Tomass Hempsons un pianists Lans Lans.

Rīgā dzimušais diriģents, "Grammy” balvas laureāts Mariss Jansons Nīderlandes Karalisko Koncertgebau orķestri vadīja no 2004. līdz 2014.gadam.

Šī orķestra 125 gadu ilgajā vēsturē Mariss Jansons bija tikai sestais tā diriģents. Iepriekš Mariss Jansons vadījis Oslo, Londonas, Pitsburgas un Bavārijas radio orķestrus. 2006.gadā diriģentam piešķirts II šķiras Triju zvaigžņu ordenis. 2014.gadā Mariss Jansons nolēma pamest darbu orķestra virsdiriģenta amatā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti