LR3 «Klasika» ciklā «Zvaigžņu ceļi pasaulē» sekos mūsu izcilāko mūziķu gaitām ārpus Latvijas

No 18. maija Latvijas Radio 3 "Klasika" programmā ienāks raidījums "Zvaigžņu ceļi pasaulē", kas portretēs izcilus latviešu mūziķus, ikvienu kultūras procesos ieinteresēto klausītāju informējot par mūsu mākslinieku starptautiskajiem sasniegumiem.

"Mūziķi ir tās Latvijas dominantes, kas labi pamanāmas pasaulē. Nav jābūt garam augumam – ir jābūt lielam garam!" atzīmē cikla idejas autore, "Klasikas” direktore Gunda Vaivode.

"Mūsu talanti mirdz uz daudzām slavenām pasaules operu un koncertu skatuvēm. Bet viņu ceļš sācies tepat Latvijā, mūsu izdaudzinātajā mūzikas apmācības paspārnē. To, kāds ir diriģenta, vokālista, instrumentālista šī brīža radošais portrets, uzzīmēsim astoņos raidījumos ciklā "Zvaigžņu ceļi pasaulē"."

Cikla pirmā raidījuma varonis būs diriģents Kaspars Putniņš, kurš šobrīd ir Igaunijas Filharmonijas kamerkora galvenais diriģents. Jūnijā dosimies uz Nirnbergu pie klavesīnistes Ievas Salietes, bet jūlijā – uz Berlīni pie diriģenta Aināra Rubiķa.

Līdzās lielajām intervijām būs arī reportāžas no notikumiem, koncertvietām un arī mēģinājumiem. "Ceru, ka sadzirdēsiet ne vienu vien jauku pārsteigumu!” novēl "Klasikas" vadītāja Vaivode.

Raidījums ēterā būs reizi mēnesī – sestdienās plkst. 14.05, to veidos Gunda Vaivode, Sandra Ņedzvecka, Orests Silabriedis un vēl citas "Klasikas" ētera personības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti