Rīta Panorāma

Latvijas Nacionālās bibliotēkas simtgadē top izstāde «Neredzamā bibliotēka»

Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Intervija ar flautisti Ilonu Kudiņu un vijolnieci Paulu Šūmani

LNB simtgades noslēguma koncerts būvēs tiltus starp diasporām, paaudzēm un mūzikas žanriem

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības 31. augustā plkst. 19 noslēgs latviešu kamermūzikas un džeza improvizāciju koncerts Ziedoņa zālē. Ar šo koncertu tiks būvēti tilti starp diasporām, paaudzēm un mūzikas žanriem, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" norāda koncerta idejas autore, flautiste Ilona Kudiņa.

"Es esmu tāds tiltu būvētājs šajā gadījumā," saka Kudiņa. "Pateicoties Nacionālās bibliotēkas aicinājumam, mēs varam būvēt tiltus starp diasporām, starp paaudzēm un starp mūzikas žanriem."

LNB savas simtgades svinībām izvēlējusies saukli “Pastāvēs, kas draudzēsies!”. To atgādina arī Kudiņa.

"Kā mēs zinām, pastāvēs, kas draudzēsies. Vienmēr ir jauki tomēr tikties aci pret aci, bet ne caur telefoniem. Sestdienas koncertā ir iespēja tikties. Es aicinu arī pakavēties pēc koncerta, jo daudzi no mūziķiem, kas ir iesaistīti, faktiski nedzīvo Latvijā. Arī komponisti ir no Bostonas, Ņujorkas, Kanādas. Tā tiešām ir tikšanās mūzikā," skaidro koncerta idejas autore.

Savukārt vijolniece Paula Šūmane stāsta, ka koncerts būs krāsām bagāts.

"Tas būs pilnīgi neaptverams kokteilis, jo Ilona ir sarūpējusi ļoti unikālu programmu," smaidot saka Šūmane.

Vijolniece pati piedalīsies divu skaņdarbu atskaņojumā, no kuriem viens – Pētera Aldiņa skaņdarbs četrās daļās – piedzīvos pasaules pirmatskaņojumu.

"Tajā varēs saklausīt nevien latviešu meldiņus, bet arī afrikāņu ritmus," atklāj Šūmane. "Arī tēma ir saistoša – par gaismu, ko mēs katrs redzam savādāk un tāpēc tas ir skaisti. Un mēs vienosimies arī Imanta Ramiņa taureņu dejā."

Koncerta programmā – vispasaules latviešu komponistu mūsdienu mūzika flautai ar klavierēm un vijoli, tautas mūzikas aranžējumi un improvizācijas flautai, svilpauniekiem un džeza kvintetam.

Koncertā uzstāsies Ilona Kudiņa (ASV), Rasma Lielmane (Meksika), Toms Rudzinskis (Vācija), Tuomo Ūsitalo (ASV), Ventis Zilberts, Reinis Ozoliņš, Andris Buiķis, Una Stade u.c.

LNB simtgades svinību noslēguma koncertu tiešraidē varēs klausīties arī Latvijas Radio 3 - Klasika.

Jau vēstīts, ka LNB savu simtgadi svinēs 31.augustā, visas dienas garumā piedāvājot vairāk nekā 100 pasākumus.

Ar plašo un dažādo pasākumu programmu vēlams iepazīsties, vai nu pārlapojot LNB simtgades īpašo avīzi, vai LNB mājas lapā. Darbosies arī informācijas centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti