Liepājas Simfoniskais orķestris un «Instrumenti» koncertzālē «Lielais dzintars»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Koncertzālē “Lielais dzintars” 30. novembrī satiksies divi spilgti latviešu jaunās paaudzes mūziķi – Reinis Sējāns un Jānis Šipkēvics – ar Liepājas Simfonisko orķestri, kas veidojis ne vienu vien programmu kopā ar Latvijā populāriem rokmūziķiem un grupām, paziņojumā medijiem informē orķestra pārstāvji.

Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar grupas “Instrumenti” mūziķiem pirms diviem gadiem koncertēja Cēsīs. “Tas bija interesants sadarbības projekts. Nolēmām arī kurzemniekiem dāvāt iespēju to piedzīvot.

Varēs izbaudīt šo abu mūziķu individuālās daiļrades – vienā daļā Reiņa Sējāna mūzika, savukārt otrā Jāņa Šipkēvica skaņdarbi un viņa aranžētās Imanta Kalniņa dziesmas, ko viņš dzied tādā kamerīgā noskaņā, kas ir vienkārši pasakaini!

Bet koncerta beigās viņi abi satiksies arī “Instrumentu” hitos,” paziņojumā atklāj Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Koncerta programmā starp Reiņa Sējāna skaņdarbiem skanēs arī viņa radītā mūzika no 2016. gadā tapušā baleta viencēliena “Vārna”. Koncerta noslēgumā simfoniskā orķestra ietērpā atklāsies Reiņa un Jāņa kopprojekta “Instrumenti” skaņdarbi. Pie diriģenta pults šajā vakarā stāsies Kaspars Ādamsons.

Kaspars Ādamsons
Kaspars Ādamsons

"Jau pirms diviem gadiem, kad sākām gatavot šo koncertprogrammu, bija sajūta, ka paveiktais kopdarbs ir tā vērts, lai tiktu atkārtots un sasniegtu plašāku klausītāju loku. Pēc koncerta Cēsīs šī pārliecība tikai auga, tāpēc patiess prieks par koncertu "Liepājas simfoniskie INSTRUMENTI", kas savu pirmatskaņojumu piedzīvos arī Liepājā. Man vienmēr ir bijis aizraujoši sadarboties ar Liepājas Simfonisko orķestri, tāpēc ar patīkamām sajūtām gaidu mūsu atkalredzēšanos.

Grupas "Instrumenti" paveiktajam sekoju līdzi kopš tās izveidošanās brīža un uzskatu, ka viņu paveiktais ir kas spilgts un unikāls ne tikai Latvijas kontekstā. Šajā koncertā mums būs iespēja ielūkoties katrā no "Instrumentu" puišu muzikālajām sejām, jo dzirdēsim arī daļu no tās mūzikas, kas tapusi, abiem atsevišķi veidojot savus projektus un autorprogrammas," saka Kaspars Ādamsons.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti