Liepājas Simfoniskais orķestris izdod latviešu sieviešu komponistu ierakstu «Vēja mirdzums»

8. martā Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” otrā stāva galerijā Liepājas Simfoniskais orķestris plašākai publikai prezentēs savu jaunāko veikumu ierakstu lauciņā – mūzikas ierakstu kompānijas “Skani” paspārnē tapušo albumu “The Glittering Wind” jeb “Vēja mirdzums” ar mūziku, ko radījušas piecas latviešu komponistes, medijus informē orķestra pārstāvji.

“28. Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu atklāsim ar Ērika Ešenvalda jaunākā veikuma pirmatskaņojumu, un uz šī pirmatskaņojumu brīnuma viļņa vēlamies iepazīstināt klausītājus ar mūsu jaunāko ierakstu, kur iekļauti tikai pirmatskaņojumi,” stāsta Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis. ”Tā ir Santas Ratnieces, Selgas Mences, Gundegas Šmites, Marinas Gribinčikas un Maijas Einfeldes mūzika – tiešām unikāla kolekcija ar brīnišķīgiem skaņdarbiem.”

Piecas latviešu komponistes Santa Ratniece, Selga Mence, Gundega Šmite, Marina Gribinčika un Maija Einfelde simfoniskās miniatūrās ietvērušas katra savu Latviju. Šie skaņdarbi izskanēja Latvijas valsts simtgades svētku priekšvakarā 2018. gada 17. novembrī koncertā “Mātei Latvijai” koncertzālē “Lielais dzintars”.

“Koncerts bija iecerēts kā mīlestības velte un cieņas apliecinājums Mātei Latvijai.

Lielajos svētkos vēlējāmies Latvijai dāvāt jaunas skaņas – ne tik daudz kavēties nostalģiskās atmiņās, kā droši spert soli nākamajā gadu simtenī.

Nevis pārcilāt aprobētu vērtību pūru, bet lūkoties pēc nākotnes kultūras kanona vērtībām. Asociējot Latviju ar māti, radās nojausma, ka tieši sievietes, kas pašas ir mātes, meitas, māsas, visintuitīvāk un vissiltāk spēs paust pieķeršanos savai zemei, apdziedāt tās skaistumu,” stāsta programmas idejas autors Uldis Lipskis.

Albumā ir iekļauts arī Santas Ratnieces Septītais Liepājas koncerts klavierēm un orķestrim – līdz šim vienīgais sievietes komponētais opuss “Liepājas koncertu” ciklā, ko vairāku gadu garumā iniciējis, atskaņojis un ieskaņojis Liepājas Simfoniskais orķestris. Santas Ratnieces pieaicināšanu Liepājas koncerta radīšanai ierosināja pianists Vestards Šimkus, kļūstot arī par darba pirmatskaņotāju 2014. gada Pianisma zvaigžņu festivālā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt