Liepājas Mākslas forumā dzejnieki rīkos diskotēku «Bohēmiskās dzīres»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Apvienojot dzeju, mūziku un ļaušanos dejai, piektdien, 25. septembrī, Liepājas Mākslas foruma  atklāšanas vakaru papildinās līdz šim pilsētā nebijis notikums — kultūru atspoguļojošā interneta žurnāla “Satori” piedāvātā dzejas diskotēka “Bohēmiskās dzīres”, informēja organizatori.

Dzejas diskotēkas "Satori" organizē jau vairākus gadus – tajās dažādu paaudžu mūsdienu latviešu dzejnieki iejūtas dīdžeja lomā, lasa publikai savu dzeju, atskaņo pašu izvēlētas dažādu žanru dziesmas un skaņdarbus, nododas bohēmiskām dzīrēm un dejām.

Jautāts, kādu žanru mūziku apmeklētāji dzirdēs dzejas diskotēkā, "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners atklāj: “Katra autora izvēlētā mūzika pastāsta kaut ko par šo autoru un zināmā mērā ļauj iepazīt viņu labāk. Var atskanēt aristokrātu maršs vai tikpat labi kāda popdziesma, ko mēs citkārt dzirdam dažādās radio stacijās. Tas ļauj apzināties un novērot to, ka dzejnieki, kas mūsdienās ir tāda nedaudz mistiska profesija, arī ir tikai cilvēki, kas mēdz izklaidēties un atpūsties.”

“Cilvēki dejo un paralēli klausās dzeju, var just, ka viņi šo tekstu ar laiku, dziļāk naktī, sāk uztvert ar lielāku entuziasmu, un tas mums, dzejniekiem, ir visnotaļ baudāmi.

Kopumā tas veido tādu kā performanci, kuru katrs dzejnieks ir režisējis, izvēloties konkrētu dzejoli un dziesmu,” piebilst dzejniece un dramaturģe Anna Belkovska.

“Bohēmiskajās dzīrēs” dzeju lasīs un mūziku atskaņos astoņi mākslinieki: dzejnieks un kādreizējais liepājnieks Aivars Madris, dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Raimonds Ķirķis, dzejnieks Kirils Ēcis, dzejniece un māksliniece Marija Luīze Meļķe, ilustratore un dzejniece Lote Vilma Vītiņa, dzejniece un dramaturģe Anna Belkovska, dzejnieks un literatūrkritiķis Artis Ostups, kā arī interneta žurnāla "Satori" galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

“Atmosfēra ikreiz ir droša un iekļaujoša, un tas ir pasākums, kurā var iet arī nedaudz patrakot, bet tevi neviens par to nenosodīs, tā ir iespēja uzvesties brīvi. Labi pavadīts laiks, bet ar lielu pievienoto vērtību,” iedrošinot apmeklētājus, piebilst Zēgners.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti