Liepājā sākas ikgadējais koncertcikls «Iededz gaismu»

Ceturtdien, 4. oktobrī, plkst 19.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē Liepājā ar saksofonu kvarteta “Quatour Machaut” koncertu tiks ieskandināts koncertcikls “Iededz gaismu”, kas ik gadu rudens un ziemas tumšajos mēnešos iepriecina liepājniekus un pilsētas viesus ar džeza un kamermūzikas koncertiem.

Franču saksofonu kvartets “Quatour Machaut” mūzikā atradis savu unikālo pieeju agrīnās polifoniskās mūzikas un improvizācijas kombinācijā. Francijā kvarteta mājvieta ir Orleāna. Viņi ir aktīvāko Francijas džeza skatuves mūziķu apvienības “Tricollectif” dalībnieki. Liepājā kvartets viesosies Baltijas tūres ietvaros, informēja koncertcikla pārstāve Anna Paula Pujēna. Vēl kvartetu būs iespējams dzirdēt Madonā un Lūznavas muižā.

Saksofonu kvartets “Quatuor Machaut” tika izveidots 2011. gadā. Tā nosaukums izvēlēts par godu komponistam Gijomam de Mašo (Guillaume de Machau, 1300–1377). Pēc tam, kad saksofonists Kentēns Biardo (Quentin Biardeau) sev atklāja Gijoma de Mašo pirms vairāk nekā 600 gadiem sacerēto skaņdarbu “Mūsu Dievmātes mise” (Messe de Notre Dame) vīrieša balsij, mūziķi izbrīnīja tā mūsdienīgums. Vēloties apmierināt savas slāpes pēc šajā skaņdarbā ietvertās muzikālās izdomas, bagātās harmonijas, ritma spēles un improvizācijas apzināšanas, Kentēns Biardo ap sevi sapulcināja vēl citus saksofonistus – Simonu Kuratjē (Couratier), Fransisu Lekuentu (Lecointe) un Gabrielu Lemēru (Lemaire), lai piedāvātu savu minētās mises lasījumu saksofonu kvarteta izpildījumā un radītu īpašu Mašo veltītu programmu.

Biļetes uz nopērkamas ''Biļešu paradīzes'' kasēs visā Latvijā un interneta vietnē. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncertu rīko nodibinājums “Via Cultura” sadarbībā ar Francijas Kultūras institūtu Latvijā un Liepājas Kultūras pārvaldi. Koncertcikls “Iededz gaismu” rudens-ziemas sezonā ieskandinās viesnīcas "Promenade Hotel" mājīgo Hika zāli, sākot ar novembri. Plašāka informācija par koncertciklu “Via Cultura” mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti