Rīta Panorāma

Intervija ar Kārli Šadurski

Rīta Panorāma

Intervija ar Ritu Laimu Bērziņu

Latvijas simtgades lielkoncerts „Pūt, vējiņi” - ciklā «Kurzemes gredzens»

Liepājā - Kurzemei veltītā valsts simtgades lielkoncerta «Pūt, vējiņi» pirmatskaņojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

16.novembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" notiks pirmizrāde Latvijas valsts simtgades vērienīgākā mūzikas projekta "Latvijas gredzens" otrajam posmam "Kurzemes gredzenam", kura mākslinieciskā koncepcija īstenosies lielkoncertā "Pūt, vējiņi".

Koncertcikls “Latvijas gredzens" kā dāvana Latvijai valsts simtgadē aizsākās šī gada pavasarī "Latgales gredzenā" ar koncertizrādi “Rakstiem un skaņai". "Latvijas gredzens" kā viens no vērienīgākajiem Latvijas valsts simtgades projektiem, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzfinasējumu, divu gadu laikā visā Latvijā radīs unikālu mijiedarbību, tautiešus iepazīstinot vienu ar otru.

Lielkoncertā “Pūt, vējiņi" piedalās Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija", Liepājas simfoniskais orķestris, pianists Vestards Šimkus, koklētāja Laima Jansone, etnomuzikologs Oskars Patjanko, etnogrāfiskie ansambļi “Saucējas" un “Suitu sievas", aktieris Kaspars Znotiņš, kā arī dūdinieki - Māris Jēkabsons, Ieva Nīmane, Eduards Klints, Kārlis Alberts Klints, Nils Jumītis.

““Pūt, vējiņi" - tā ir tautas sirdsapziņa, tas ir fenomens, kas caur lībisko ietiecies kurzemnieciskajā, iepūšot latviskuma būtību Latvijā un caur to visā pasaulē. Tas ir fenomens, ko nekad nav varēts izskaidrot, bet Latviju un latviešus saliedējis cauri gadu simtiem, vēstures lokiem un likteņa pārbaudījumiem," akcentē lielkoncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents Māris Sirmais.

Lielkoncerta “Pūt, vējiņi" saturs veidojas ap tautas dziesmas "Pūt, vējiņi" garīgo un melodisko telpu, programmā paredzot vietu gan tradicionālajai mūzikai ar tās arhetipisko emociju, gan oriģinālmūzikai, kura uztur, attīsta un nes tālāk tās zīmes un kodus, kas ietverti mūsu tautas mūzikas dziļākajos slāņos. Skatuvisko stāstu caurstrāvo ideja par mūziku kā vienu no spēcīgākajiem identitātes medijiem.

Lielkoncerta režisors Reinis Suhanovs uzsver, ka “koncerta kompozīcijā caur mūziku iecerēts Latvijas pagātni ar tagadni savīt vienotā emocionālā vēstījumā un tiekties tālāk nākotnē, piedāvājot skatījumu uz mūsu vēsturi pasaules kultūras vēju kontekstā, jo tieši mūsu komponisti un mūziķi ir tie, kuri visdažādākajās pasaules koncertzālēs palaiž vaļā tos vējus, kas dzimuši Baltijas jūras krastā."

"Kurzemes gredzena" lielkoncerts "Pūt, vējiņi" turpmākās izrādes piedzīvos 22.novembrī Jelgavas kultūras namā, 24.novembrī Latgales vēstniecībā "Gors", bet 25.novembrī koncertzālē "Cēsis" noslēgsies "Latvijas gredzena" otrais posms "Kurzemes gredzens", lai 2018.gada pavasarī piedzīvotu trešo "Latvijas gredzena" posmu - "Vidzemes gredzenu" muzikālas izstādes "Kalns uz augšu ies" veidolā.

"Latvijas gredzena" projekts divu gadu laikā realizēsies 16 koncertuzvedumos, kas cikliski tiks izrādīti četrās Latvijas koncertzālēs - Latgales vēstniecībā "Gors", koncertzālē "Cēsis", Jelgavas kultūras namā un Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Piedaloties Latvijas Radio korim, katra novada gredzenu veido cita mākslinieciskā un radošā komanda: Inese Mičule, Reinis Suhanovs, Roberts Rubīns, Māris Sirmais, Inese Zandere, Katrīna Neiburga, Guna Kalnača, Jānis Mitrēvics, Valsts akadēmiskais koris "Latvija", Latvijas Radio bigbends, Liepājas simfoniskais orķestris un citi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti