Liepājā atklāta izstāde, kurā apkopotas skaņuplates ar Raimonda Paula mūziku

7. janvārī Liepājas Latviešu biedrības namā atklāta mūzikas telpas "Vinilkoks", fotogrāfa Aigara Hibnera un biedrības "Liepājas kamerorķestris" kopīgi veidoto izstādi – "Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņu platēs un fotogrāfijās no koncertiem Liepājas koncertzālēs". Izstādē redzamas Aigara Hibnera fotogrāfijas un daļa no mūzikas telpas "Vinilkoks" saimnieka Raita Pavloviča unikālās vinilplašu kolekcijas, kurā ir vairāk nekā 180 Maestro skaņu plates, turklāt lielākā daļa ar Raimonda Paula autogrāfu. Kolekcijā ir skaņuplates ar Maestro mūziku, kas ir izdotas ASV, Anglijā, Austrālijā un citās valstīs ar trimdas latviešu palīdzību un atbalstu. 

Liepājā atklāj izstādi, kurā apkopotas skaņuplates ar Raimonda Paula mūziku
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Mūzikas telpas "Vinilkoks" saimnieks Raitis Pavlovičs jau vairākus gadus kolekcionē latviešu un ārzemju mūziķu izdotās skaņuplates. Viena no plašākajām kolekcijām ir saistīta komponista Raimonda Paula daiļradi.

Raita Pavloviča kolekcijā ir gandrīz visas ar komponista mūziku izdotās skaņuplates – sākot ar 1957. gadā izdoto 78 apgriezienu šellaka plati ar Raimonda Paula skaņdarbu "Lēnā rumba", Japānā 1987. gadā izdoto singlu "Dāvāja Māriņa vai 1 000 000 sārtu rožu" dziedātājas Tokito Kato izpildījumā, 1984. gadā lielu popularitāti ieguvušās dziesmas "Anno Domini" dziedātāja Don Marko izpildījumu.

Kolekcijā ir skaņuplates ar Maestro mūziku, kas ir izdotas ASV, Anglijā, Austrālijā un citās valstīs ar trimdas latviešu palīdzību un atbalstu. Daudzi pašmāju un ārzemju mūziķi ir iekļāvuši Raimonda Paula dziesmas savos skaņuplašu izdevumos. Pašreiz kolekcijā ir vairāk nekā 180 skaņuplates. Lielākā daļa skaņuplašu ir ar Maestro autogrāfu. Raitis Pavlovičš veido arī Raimonda Paula skaņuplašu katalogu, kas nākamā gada sākumā būs pieejams visiem interesentiem.

Savukārt fotogrāfs Aigars Hibneris, kurš ir pazīstams kā Liepājas teātra foto meistars, ir dokumentējis ļoti daudz gan Raimonda Paula koncertus, gan mēģinājumus un arī aizkulises Liepājas koncertzālēs. Viena no plašākajām fotogrāfiju kolekcijām ir tapusi Raimonda Paula 75. jubilejas koncertā "Pilsētā vētru un dzintara krastā" Liepājas olimpiskā centra lielajā arēnā un koncertā 2022. gada vasarā koncertdārzā "Pūt vējiņi".

Izstādes atklāšanā būs tikšanās ar grāmatas "Raimonds Pauls – skanošs un klātesošs" autori Liu Guļevsku.  Skanēs Raimonda Paula dziesmas mūziķa Edgara Silacērpa izpildījumā.

Izstāde "Komponista Raimonda Paula daiļrade skaņuplatēs un fotogrāfijās no koncertiem Liepājas koncertzālēs" būs skatāma no 7. līdz 31. janvārim Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti