Rīta regtaims

Rīgas Krievu teātra direktore un aktrise Dana Bjorka: Prieku un spēku smeļu no dzīves

Rīta regtaims

Par Maestro, Antoņenko un Latvijas Radio bigbenda koncertu Dzintaros stāsta Kārlis Vanags

"Lielais dzintars" atklāj jumtu! Saruna ar Baibu Bartkeviču

«Lielais dzintars» atklāj jumtu. Stāsta koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča

Pandēmijas laikā koncertzāles un kultūras iestādes meklē arvien jaunas koncertēšanas formas un to dara arī Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars". "Kas cits šajā grūtajā, nenoteiktajā laikā atliek? Dzīvot bez mākslas un mūzikas nav nekāds risinājums. Trāpīgākie vārdi, kas raksturo dzīvošanu un izdzīvošanu šajā laikā, ir fleksibilitāte un pielāgošanās," uzsver koncertzāles mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

"Šajā īpašajā laikā esam sagatavojuši arī īpašu pārsteigumu – 5. jūnijā pulksten desmitos vakarā esam noorganizējuši koncertu uz koncertzāles jumta, kas, protams, ir pirmais gadījums mūsu koncertzāles pastāvēšanas vēsturē. Tas būs ambientās elektroniskās mūzikas koncerts, kurā pieci mākslinieki gan no Liepājas, gan no Rīgas veidos savas programmas. Mūsu koncertzāles gaismu mākslinieks Mārtiņš Jansons būs pievienojis gaismu režiju, iegaismojot koncertzāli, tāpēc

sajūta būs tāda, ka koncertzāle pati dzied un spēlē kā tāds netverams kosmiskais kuģis," stāsta Bartkeviča.

Koncertā piedalīsies skaņu māksliniece un dzejniece Jeļena Glazova, jauno mediju mākslinieks, mūziķis Glociks jeb Gustavs Lociks, skaņu mākslinieks, elektroniskās mūzikas, kā arī teātra un kino mūzikas komponists un izpildītājs Toms Auniņš, audiovizuālā organisma "Trihars" pārstāvji, skaņu mākslinieki Kristaps Biters, Pēters Riekstiņš un Rihards Vītols, kā arī skaņu mākslinieks, viens no radioraidījuma “Tīrkultūra” veidotājiem, pasniedzējs Reinis Semēvics.

Mūziķi atradīsies uz jumta, bet skatītāji un klausītāji notiekošo varēs baudīt attālināti. Interesenti, kuri pasākumu vēlas baudīt ārpus savas mājas, tiek aicināti koncerta laikā viesoties koncertzāles mākslas telpā "Civita Nova" (1. stāvā) un koncertzāles 2. stāva galerijā, kur, ievērojot visus drošības pasākumus un 2 metru distanci vienam no otra, vienlaikus līdz 25 cilvēkiem (skatītāju plūsmai regulāri mainoties) būs iespēja uz jumta notiekošo vērot uz lielā ekrāna un dzirdēt jaudīgās skandās.

Ar koncertzāles informatīvo partneru "Rietumu Radio" un laikmetīgās kultūras un mākslas pārraides "Tīrkultūra" gādību koncerta tiešraide būs klausāma arī radio viļņos FM 105,8 (Liepājā) un "Tīrkultūras" interneta platformā.
 

"Viss tiks filmēts ar daudzām kamerām – varēsim redzēt gan saulrietu, gan Liepājas panorāmu: tiks veidots ļoti skaists vizuālais materiāls. (..) Ja redzēsim, ka tuvojas vētra vai lietus, iespējams, varētu šo notikumu pārcelt nedēļu vēlāk, bet visas laika prognozes liecina par to, ka būs labi," pauž Bartkeviča.

Koncertzāles mākslinieciskā vadītāja arī atzīmē, ka koncerts šoreiz būs par brīvu.

"Tas būs mūsu līdz galam nenotikušās sezonas noslēgums un vienlaikus arī vasaras koncertsērijas atklāšana. Tie būs svētki, atgādinājums par to, ka esam un gribam būt, ka esam vajadzīgi – to mēs arī jūtam no klausītājiem."

Visbeidzot, kādi ir koncertzāles vasaras plāni? "Esam pārprogrammējuši iecerēto programmu, un šobrīd mums paredzēti trīs kamermūzikas koncerti, kas turpinās sēriju "Personīgi". Pirmais koncerts notiks jau 14. jūnijā, kad koncertu sniegs Rīgas saksofonu kvartets. Pēc tam būs koncerts jūlijā un tad arī augustā. Tāpat būs arī trīs lielie koncerti, ko tuvākajās dienās izziņosim.

Kas cits šajā grūtajā, nenoteiktajā laikā atliek? Dzīvot bez mākslas un mūzikas nav nekāds risinājums. Trāpīgākie vārdi, kas raksturo dzīvošanu un izdzīvošanu šajā laikā, ir fleksibilitāte un pielāgošanās."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti