«Lielā dzintara» Mātes dienas koncertā skanēs arfa

Svētdien, 9. maijā, pulksten 19.00 koncertzāles "Lielais dzintars" kamersēriju "Personīgi" turpinās īpaši Māmiņdienai veltīts tiešsaistes koncerts. Svētku koncertprogramma šoreiz izgaismos un iepazīstinās klausītājus ar reti dzirdamu, smalku, senu, bet vienlaikus mūsdienīgu mūzikas instrumentu — arfu, informēja koncertzāles pārstāvji.

Koncertprogrammā starptautisku atpazīstamību iemantojušais, Berlīnē mītošais šveiciešu arfists Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) atskaņos soloprogrammu. Koncerta īpašā viešņa būs pašmāju arfiste Dārta Tisenkopfa.

“Lerbera rokās arfa skan patiesi sapņaini, bet viņa raupjais pieskāriens vienlaikus rada virtuozu un apburošu tembru gammu,” rakstījis Vācijas laikraksts ''Der Tagesspiegel''.

Koncertu atklās Anrietes Renē, Nino Rotas, Gabriela Forē un Gijoma Konesona īpaši arfai radītie darbi, bet programmas turpinājumā klausītāji dzirdēs, kā tādu labi zināmu komponistu kā Franča Lista un Bedržiha Smetanas rakstītie skaņdarbi izskan arfai radītos pārlikumos un aranžijās. "Viena no Lerbera slavenākajām interpretācijām, ko piedzīvos arī Liepājas koncerta klausītāji, ir arfistes Jekaterinas Valteres-Kīnes radītā tēma no Čaikovska operas "Jevgeņijs Oņegins". Pateicoties arfas īpašajai skaņai, šis dvēseliskais skaņdarbs iegūst vēl lielāku intensitāti un dziļumu," norādījuši rīkotāji. Programmas noslēgumā Lerberam uz skatuves pievienosies arfiste Dārta Tisenkopfa, lai duetā atskaņotu velsiešu komponista, profesora un arfas korifeja Džona Tomasa (John Thomas) radīto ikonisko skaņdarbu "Grand Duo". 

"Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) ir daudzu starptautisku konkursu laureāts, kurš auditoriju visā pasaulē fascinē ar ekspresīvo arfas instrumenta spēli un īpašo skanējumu. No arfas brīnumbērna, kurš interesi par neierasto mūzikas instrumentu sāka izrādīt jau četru gadu vecumā, Lerbers izaudzis par vienu no šī brīža aktuālākajiem vārdiem arfu pasaulē. Viņa repertuārā ir darbi baroka, klasikas, romantisma, impresionisma un laikmetīgās mūzikas žanrā," informēja koncerta veidotāji.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Dārta Tisenkopfa ir Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe, kura kolektīvam pievienojusies 2019. gadā. Regulāri koncertē kā soliste un kamermūziķe. Bakalaura un maģistra studijas jaunā mūziķe aizvadījusi Itālijā, kur 2018. gadā ar izcilību beigusi maģistra studijas arfas spēlē Parmas "Arrigo Boito" konservatorijā. Guvusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, piedalījusies laikmetīgās mūzikas festivālā “Traiettorie” un Mantovas kamermūzikas festivālā. Kā soliste sadarbojusies ar “Orchestra Regionale Emilia-Romagnia”, spēlējusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sastāvā.
Dārta Tisenkopfa

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti