«Lielā dzintara» Kamerzālē skanēs franču un austriešu mūzika

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rudens sezonā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” piedāvās vairākus spilgtus, dažādu žanru projektus Kamerzālē, kuros klausītāji varēs izbaudīt gan mazās zāles klātbūtnes un tuvības efektu, gan sarunas ar māksliniekiem. Šo svētdien, 22.oktobrī pulksten 16 izsmalcināta franču un austriešu komponistu mūzika veidos klavierkoncerta “Vīne un Parīze. Mūzikas pērles” skanējumu.

Koncertā piedalīsies klavieru duets, kurā apvienojušies Vācijā dzīvojošie latviešu pianisti Francis Gaiļus un Sana Villeruša. Duets pastāv jau kopš 2004. gada un īpaša vieta abu mūziķu repertuārā ir komponista Morisa Ravēla mūzikai.

Koncertprogrammas “Vīne un Parīze. Mūzikas pērles” otrā daļa veidota tieši no šī franču komponista opusiem, savukārt pirmajā daļā skanēs ar Austrijas galvaspilsētu Vīni saistītu skaņdaru mūzika, tostarp Volfgangs Amadejs Mocarts, romantisma pārstāvis Francis Šūberts un Jaunās Vīnes skolas liriķis Albans Bergs.

“Morisa Ravēla mūzika pavada mūs abus jau teju kā pusgadsimtu - ar katru pieskārienu jūtam nebeidzamu mīlestību un pietāti pret to. Mūsu dueta pastāvēšanas gaitā esam katru no komponista skaņdarbiem atskaņojuši neskaitāmos koncertos un Liepājā vēlamies arī pastāstīt par skaņdarbiem un  pašiem komponistiem. Ceram, ka mums izdosies ne tikai ieinteresēt klātesošos, bet arī nedaudz inficēt ar Morisu Ravēlu,” pirms koncerta stāsta dueta pianists Francis Gaiļus.

Francis Gaiļus dzimis Liepājā, muzikālā ģimenē. Absolvējis Liepājas Emila Melngaiļa mūzikas vidusskolas klavieru klasi un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju. Bijis Latvijas Nacionālā operas koncertmeistars, bet lielāko daļu radošā mūža pavadījis Vācijā, kur apguvis diriģēšanu, strādājis Vircburgas pilsētas teātrī un aktīvi koncertējis.

Pianiste Sana Villeruša dzimusi Rīgā, absolvējusi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas klavieru klasi un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju, pēcāk mācības un radošo dzīvi turpinājusi Vācijā. Latvijā Sana Villeruša pazīstama no ierakstiem Latvijas Radio, bet Liepājas klausītājiem Sana būs atmiņā kā Imanta Rešņa izveidotā Starptautiskā Pianisma zvaigžņu festivāla soliste tā atklāšanas gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti