Latvijas Radio skanēs pirmatskaņojums ar 11 jaunām Maestro Raimonda Paula dziesmām

Tuvojoties Maestro Raimonda Paula dzimšanas dienai, Latvijas Radio ''Radioteātris'' sagatavojis īpašu pirmatskaņojumu – muzikāli literāru koncertuzvedumu "Bet saules pulkstens iet…" ar Raimonda Paula mūziku un Jāņa Petera dzeju. Pirmatskaņojums Latvijas Radio 1 kanālā skanēs svētdien, 8. janvārī, pulksten 17.05, bet Latvijas Televīzijas 1. kanāla skatītājiem to būs iespējams vērot Maestro dzimšanas dienā, 12. janvārī, pulksten 21.10. 

Kā norāda radošā komanda, koncertuzvedums "Bet saules pulkstens iet…" ir veltījums cilvēka mūžam, kurā jaunradītā mūzika un dzeja stāsta par mūžīgām vērtībām mūsu dzīvē, kas nāk no pagātnes un vērstas nākotnē. "Programmā iekļautas 11 jaunas un līdz šim nedzirdētas Maestro Raimonda Paula dziesmas ar vēl nepublicētiem Jāņa Petera dzejoļiem. Tā ir kā saspēle starp abiem meistariem, kuras laikā viņi izstāsta stāstu par cilvēka attieksmi pret dzīvi un tās gājumu. Cilvēka mūžs pret mūžību ir tikai maza daļa," par koncertuzveduma vēstījumu stāsta ''Radioteātra'' vadītāja Māra Eglīte.

Domājot par to, kurš vislabāk spēs šo stāstu izdziedāt, radošā komanda nonāca pie dziedātāju Intara Busuļa un Paulas Saijas dueta.

"Maestro ir radošuma piemērs, kurš visu laiku ir darbībā un neapstājas. Sajūta, ka mēs visi darām daudz, taču, satiekot Maestro un sekojot līdzi viņa aktivitātēm, vienmēr ir sajūta, ka darām par maz. Tādēļ ļāvāmies Raimonda Paula un Jāņa Petera radošumam. Man bija prieks caur šo projektu iepazīt jauno mākslinieci Paulu Saiju, un, protams, vislielākais prieks un gods pēc ilgāka pārtraukuma atkal muzicēt kopā ar Maestro," atzīst dziedātājs Intars Busulis.

Dziesmas izpilda dziedātāji Intars Busulis un Paula Saija. Teicēja lomā iejuties Rihards Lepers. Pie klavierēm muzicē pats Maestro Raimonds Pauls; Aivars Hermanis – ģitāra; Māris Briežkalns – sitamie instrumenti; Jānis Rubiks – bass.

Kompozīcijas autors – Dzintars Tilaks. Skaņu režisors – Gustavs Ērenpreiss. Producents – Māris Briežkalns, projekta vadītāja – Māra Eglīte. Latvijas Televīzijas radošā komanda: režisore – Aiga Gramste, operators–inscenētājs Aldis Šēnbergs, redaktore – Eva Heinsberga, māksliniece – Kristīne Kutepova.

Par Latvijas Radio "Radioteātri"

Radioteātra žanrs Latvijā ir tradīcijām bagāts – 1926. gada 17. decembrī notika E.Vulfa viencēliena "Pielūdzēji" pirmizrāde. Šo asprātīgo komēdiju dzejā izpildīja izcilā latviešu teātra runas pedagoga Zeltmata kursu audzēkņi. Tomēr par pirmo, īpaši jaunajam mākslas žanram radītu viencēliena lugu "Pēc pirmā mītiņa" jāpateicas Rūdolfam Blaumanim, un tādēļ par "Radioteātra" dzimšanas dienu tiek uzskatīts 1927. gada 17. augusts. Šovasar ''Radioteātris'' atzīmēja savu 95. gadskārtu. Daudzu desmitu gadu garumā radio studijās talantu ir demonstrējuši sava laika slavenākie aktieri un režisori. ''Radioteātra'' ilggadējā vadītāja ir Māra Eglīte. ''Radioteātris'' regulāri sadarbojas arī ar Maestro Raimondu Paulu, veidojot jaunas koncertprogrammas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti