Sadaļas Sadaļas

Klasika piedāvā

Gada skaistākos un ģimeniskākos svētkus "Klasika" aicina sagaidīt kopā!

Klasika piedāvā

Lieldienās #paliecmājās un klausies "Klasiku" - programma būs brīnišķīga!

Uztaktējam Jauno gadu! "Klasika" svin 24. dzimšanas dienu

Latvijas Radio 3 «Klasika» uztaktē Jauno gadu un svin 24. dzimšanas dienu

1. janvāris pavisam oficiāli uzskatāms par Latvijas Radio 3 "Klasika" dzimšanas dienu, un 2020. gadā "Klasika" svin jau divdesmit ceturto. Sūtot laba vēlējumus visiem "klasiķiem", autoriem, sadarbības partneriem un klausītājiem, raidstacijas direktore Gunda Vaivode ieskicē, kāds būs šis radiogads.

"Minūtēs līdz Vīnes Jaungada koncertam iezīmējam dažas būtiskas "Klasikas" satura līnijas šim gadam, bet iesākumā sirsnīgs paldies kolēģiem par 2019. gadā lieliski veidotiem desmit studijas koncertiem, vairāk nekā 100 koncertu ierakstiem un tiešraidēm, starptautisko sadarbību," atzīmē Vaivode. "Lai minam Jēkaba Jančevska uzvaru jauno komponistu grupā konkursā "Rostrum" Argentīnā vai vokālās grupas "Anima Solla" startu konkursā "Let the peoples sing" Barselonā, vai Ziemassvētku koncertu tepat Radio studijā, ko translējām uz 15 valstīm."

Bet "Klasikas" ikdienā bijuši tūkstošiem skaistu koncertu un izzinošu raidījumu – jubilāru "Benefices", Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simtgadei veltītie vakari, daudzie Post factum un "Orfeja auss", raidījumi par kino, literatūru, pasaules mūziku. "To visu turpināsim, klāt liekot teātra aktualitātes, bet fokusā paturot mūziku," uzsver "Klasikas" direktore.

2020. gads visā pasaulē un, protams, "Klasikā", tiks svinēts kā Ludviga van Bēthovena 250.dzimšanas dienas gads.

"Bet tūlīt mūs gaida liels notikums – Vīnes Jaungada koncerts, kam šoreiz ir īpaša pievienotā vērtība, jo tas ritēs Vīnes Mūzikas biedrības jeb "Musikverein" Zelta zāles 150. jubilejas zīmē," uzsver Vaivode.

"Tas, ka koncertu diriģē Andris Nelsons, ir milzīgs gods viņam un Latvijai, bet vienlaikus likumsakarība, jo ar šo pasaulslaveno orķestri – "Vīnes filharmoniķiem" – Andri saista desmit gadu ilga radošā draudzība.

Kopā spēlētas operas, Bēthovens, Rihards Štrauss, tagad tā sauktā Štrausu vieglā mūzika, kas patiesībā ir ļoti grūts uzdevums. Bet, dzirdot šo programmu 30. decembra koncertā Vīnē, varu teikt, ka Andris ir atradis ļoti neparastu skatpunktu. Līdzās populārajiem Štrausu dinastijas autoru un citiem hitiem ir atradumi, kas līdz šim nekad nav skanējuši Jaungada koncertos, bet elegance, šarms un humors mijas ar nopietnību un pat tādu kā simfonizētu tvērienu."

"Dejā galvenais nav ritms, bet ķermeniskā elpošana," atzīst Andris Nelsons.

"Bet pašus orķestrantus dzirdēju runājam, ka tāda iedziļināšanās mūzikā viņiem atgādinot Karlosa Klaibera koncertu 90. gadu sākumā. Andris ir mācījies gan no viņa ierakstiem, gan uzklausījis skolotāja Marisa Jansona teikto, ka orķestrim jāļauj vienkārši muzicēt," saka Gunda Vaivode.

Viņa arī sola: "Pie spēlēšanas – pasta raga pūšanas – tiks arī pats Andris Nelsons. Būs neiztrūkstošā plaukstu atrakcija "Radecka maršā" un klasiskais Prosit Neujahr!, bet pāri visam – brīnišķīgā gaisotne, ko noteikti sajutīsit arī radioviļņos kopā ar miljoniem klausītāju visā pasaulē. Laimīgu Jauno gadu!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt