Latvijas proklamēšanas gadadienā svētku koncerti notiks visos Latvijas novados

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti" 18.novembrī, kā ik gadu, rīkos svētku koncertus Rīgā un visos Latvijas novados.

Koncerti notiks Cēsīs, Kuldīgā, Krāslavā un Aucē. Rīgas koncerts, kas notiks Latvijas Nacionālajā teātrī, tiks translēts Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā un Latvijas Radio 3 "Klasika" plkst.17.30. Translācijas laikā notiks tiešraide no novadu koncertu norises vietām un Valsts prezidenta Andra Bērziņa uzrunas pārraidīšana.

Latvijas Republikas 96.gadadienai veltītajos svētku koncertos pēc Valsts prezidenta ierosinājuma - izcelt Latvijas jaunos talantus - uzstāsies Ineses Galantes fonda rīkotā konkursa dalībnieki. Jaunie talanti uzstāsies koncertos Rīgā un Krāslavā.

"Latvijas Koncerti" direktors Guntars Ķirsis saka: "Vēlos izteikt vislielāko pateicību visiem mūziķiem, kuri mūsu valsts nozīmīgākajos svētkos dosies uz dažādām Latvijas pilsētām, lai ar sava talanta mirdzumu radītu svētku sajūtu ikvienā novadā. Katrs koncerts būs īpašs, katra programma gatavota tieši par godu valsts svētkiem."

Valsts svētku koncertā 18.novembrī Latvijas Nacionālajā teātrī paši jaunākie solomākslinieki būs Ineses Galantes fonda konkursa laureāti un protežē: vijolnieks Daniils Bulajevs, sitaminstrumentālists Jānis Bombizo-Fedotovs un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas saksofonu kvartets. Daniila un Jāņa duetā skanēs Georga Pelēča kompozīcija "Ziedošais jasmīns", savukārt jaunie saksofonisti rādīs spēlētprasmi latviešu tautasdziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" aranžējumā, ko veidojuši Raimonds Macats un Kārlis Vanags. Koncertā piedalīsies arī karjeras sākumposmā esošais daudzsološais saksofonists Dāvis Jurka, kura solo izpildīs latviešu tautasdziesmu "Skaisti dziedi, lakstīgala".

Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" saspēlēsies ar Kārļa Vanaga vadīto Latvijas Radio bigbendu diriģenta Normunda Šnē vadībā. Koncerta programmā iekļauta latviešu kinoklasika - melodijas no filmām "Kārkli pelēkie zied", "Zem apgāztā mēness" un "Pie bagātās kundzes". Kristīnes Prauliņas balss skanēs Raimonda Paula sendziesmās "Lūgums" un "Baltijas jūra", Intars Busulis uzstāsies latviešu klasiskās solodziesmas žanrā. Skanēs arī Raimonda Paula jaunākā kompozīcija - ar Knuta Skujenieka dzeju komponētā dziesma "Es nāku no mazas tautas", kurā pausts lepnums par latvietību.

Kuldīgas kultūras centrā uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā. Koncerta solisti būs Oskars Petrauskis (saksofons) un Raimonds Petrauskis (klavieres). Svētku koncerta programmā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Georga Frīdriha Hendeļa, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa, Jāņa Lūsēna, Alviļa Altmaņa un Valta Pūces skaņdarbi.

Vidzemes koncertzālē "Cēsis" Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā skanēs Imanta Kalniņa un Imanta Ziedoņa sengadu oratorija "Dzejnieks un nāra". Pie diriģenta pults būs Viesturs Gailis. Dzejnieka un Nāras lomās iejutīsies Jolanta Strikaite un Daumants Kalniņš.

Krāslavas kultūras namā viesosies vokālā grupa "Framest" ar skaistākajiem džeza mūzikas šedevriem un populārām Raimonda Paula dziesmu melodijām, kā arī talantīgie jaunie latviešu mūziķi.

Auces novada kultūras centrā Latvijas Radio koris Sigvarda Kļavas vadībā klausītājus priecēs ar muzikālu uzvedumu "Ziedonis un Vācietis", kurā skanēs Imanta Ziedoņa dzeja Imanta Kalniņa mūzikā un Ojāra Vācieša dzeja Artura Maskata mūzikā. Pie klavierēm būs Dace Kļava un Aldis Liepiņš. Koncertā piedalīsies arī Mareks Auziņš (kontrabass) un Artūrs Noviks (akordeons).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt