Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris dodas tūrē uz Franciju

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kopā ar diriģentu Andri Pogu februāra beigās dosies koncertturnejā uz Franciju, lai uzstātos Eksanprovansā, Mecā un Francijas sirdī – Parīzē. Tūrē uz skatuves kopā ar orķestri un diriģentu kāps gan viena no atzītākajām pasaules ērģelniecēm Iveta Apkalna, gan mūsdienās pieprasītais pianists Andrejs Korobeiņikovs, informēja orķestra pārstāvji.

"Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris jau sesto reizi dosies koncertturnejā uz Franciju. Otro reizi uzstāsimies arī slavenajā Parīzes filharmonijas zālē. Skaidrojums mūsu īpašajām attiecībām ar Franciju ir sekmīgā sadarbība ar Francijas aģentūru Productions Internationales Albert Sarfati, kura aizsākās 2015. gadā ar ļoti veiksmīgu koncertu vēsturiskajā Elizejas lauku teātra (Théâtre des Champs Elysées) zālē. Savukārt pirmo reizi Parīzes filharmonijā uzstājāmies 2018. gadā, pēc tam bija liels gods saņemt uzaicinājumu vēlreiz atgriezties uz šīs skatuves. 24. februāra koncertā kopā ar LNSO un Andri Pogu uz skatuves būs arī izcilā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna, kura atskaņos Pētera Vaska skaņdarbu "Hymnus" ērģelēm solo, kā arī kopā ar LNSO izpildīs fantāziju un fūgu par korāli "Ad nos salutarem undam" leģendārā franču ērģelnieka Marsela Diprē (Marcel Dupré) aranžijā. Francijas turnejas laikā sniegsim vēl divus koncertus – Eksanprovansā un izcilajā Mecas koncertzālē "Arsenāls" (Arsenal de Metz). Šajā laikā, kad orķestru turnejas pasaulē kļūst par arvien retāku parādību, esam ļoti priecīgi un gandarīti par iespēju pārstāvēt Latviju Eiropas mūzikas metropolē. LNSO Francijas tūre norisināsies ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu," komentēja LNSO valdes locekle Indra Lūkina.

Pirmais LNSO tūres koncerts notiks trešdien, 22. februārī, Lielajā teātrī Eksanprovansā (Grand Théâtre de Provence). Kopā ar LNSO un Andri Pogu uz skatuves kāps viens no mūsdienu pieprasītākajiem pianistiem Andrejs Korobeiņikovs. Klausītājiem tiks piedāvāts Pētera Vaska darbs "Musica serena", kā arī Sergeja Rahmaņinova Otrais klavierkoncerts un Sergeja Prokofjeva mūzika no baleta "Romeo un Džuljeta".

Piektdien, 24. februārī, LNSO dosies uz Parīzi, lai uzstātos Parīzes filharmonijas Pjēra Bulēza Lielajā zālē (Grande salle Pierre Boulez). Tur LNSO un Andri Pogu redzēsim uz skatuves kopā ar vienu no atzītākajām pasaules ērģelniecēm – Ivetu Apkalnu. Kopējā sadarbībā skanēs Franča Lista fantāzija un fūga par korāļa "Ad nos, ad salutarem undam" tēmu. Francijas publiku gaida arī Pētera Vaska opusa "Hymnus" ērģelēm solo un Sergeja Prokofjeva baleta svītas "Romeo un Džuljeta" daļu atskaņojums.

Francijas tūre noslēgsies 25. februārī ar LNSO uzstāšanos Mecā. Arī šeit orķestrim un Andrim Pogam pievienosies pianists Andrejs Korobeiņikovs, atskaņojot Pētera Vaska, Sergeja Rahmaņinova un Modesta Musorgska mūziku.

LNSO koncertturneju uz Franciju atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti