«Latvijas Koncerti» internetā piedāvā simtgades projekta «Latvijas gredzens» koncertu ierakstus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

“Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Latvijas Televīziju piedāvā noskatīties Latvijas valsts simtgades mūzikas projekta – “Latvijas gredzens” koncertu ierakstus, medijus informē "Latvijas Koncerti" pārstāvji. Ieraksti pieejami "Latvijas Koncertu" mājaslapā un vietnē Replay.lv.

Latvijas valsts simtgadei veltītais diriģenta Sigvarda Kļavas vadītais vērienīgais mūzikas projekts “Latvijas gredzens" izcēla un parādīja katra Latvijas novada īpatnības, kultūras bagātības un enerģiju.

Latgales dzīves garšu no kristīgās domāšanas līdz tautas dzīves ziņai un tradīcijām piedāvāja koncertizrāde “Rakstiem un skaņai”.

Līdz ar Latvijas Radio kori, kura mūziķi ne tikai dziedāja, bet arī spēlēja un runāja latgaliešu valodā, koncertizrādē tika iesaistīti etnomūziķi un vietējie katoļu priesteri.

Latgales ainavās kori iekomponēja videomāksliniece Katrīna Neiburga. Skatuves vidi sakārtoja scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, izrādi izgaismoja mākslinieks Egils Kupčs, režisore Inese Mičule pati bija stāstniece un virpināja dūceni skatuves priekšplānā.

Savukārt “Kurzemes gredzena” mākslinieciskā koncepcija īstenojās lielkoncertā “Pūt, vējiņi”, kura saturs veidojās ap tautas dziesmas "Pūt, vējiņi" garīgo un melodisko telpu.

Lielkoncertā piedalījās Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Liepājas Simfoniskais orķestris, pianists Vestards Šimkus, koklētāja Laima Jansone, etnomuzikologs Oskars Patjanko, etnogrāfiskie ansambļi “Saucējas” un “Suitu sievas”, aktieris Kaspars Znotiņš, kā arī Dūdinieki – Māris Jēkabsons, Ieva Nīmane, Eduards Klints, Kārlis Alberts Klints, Nils Jumītis.

Muzikālajā izstādē “Kalns uz augšu ies” Vidzeme tika atspoguļota kā gara spēka vieta, kā Latvijas kultūras sakņu vieta, valsts karoga un himnas šūpulis, Dziesmu svētku pirmsākumu vieta, dzejnieku, rakstnieku, komponistu, mākslinieku, skolotāju ideālās Latvijas sapņojumu un iedvesmas zeme.

Muzikālajā izstādē piedalījās Latvijas Radio koris, solists Daumants Kalniņš, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis, akordeonists Artūrs Noviks un pianists Rihards Plešanovs. Vizuālās koncepcijas un realizācijas autori – “Dd studio”.

“Zemgales gredzena” kino koncertā “Vēstures palos” muzikālā ceļojumā satikās Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbenda grupa, mūziķi – brāļi Oskars un Raimonds Petrauski, kā arī laikmetīgās dejas mākslinieki Lilija Lipora un Guntis Spridzāns.

Libretu radīja dzejniece Inese Zandere. Viņa atklāja Zemgales garīgo auglību caur Aspazijas, Annas Brigaderes, Jāņa Jaunsudrabiņa, Māras Zālītes dzejas un prozas spēku. Koncerta emocionālā kulminācija bija Knuta Skujenieka dzeja, kas skanēja Pētera Vaska mūzikā. Režisors – Roberts Rubīns.

Koncertcikla “Latvijas gredzens” turpinājumā izskanēja muzikālā izrāde “Rīgas gredzens”.

Izrādes atslēga bija radošais gars, kas atklājās dzejnieku Aleksandra Čaka un Ojāra Vācieša, kā arī komponistu Artura Maskata un Ulda Stabulnieka stāstā par dažādo Rīgu. Pilsētas dzīvi mūzikā un dzejā izstāstīja aktieris Andris Keišs, dziedātājs Jānis Strazdiņš, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvars Kļava, scenogrāfe un tērpu māksliniece Ieva Jurjāne, režisors Viesturs Kairišs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti