Kultūras ziņas

Vilim Plūdonim jau 140!

Kultūras ziņas

Izrāde par latviešu karavīriem Afganistānā

„Latvija dzied!" LTV jau šo svētdien!

«Latvija dzied!» - LTV jau šo svētdien

Jau šo svētdien, tas ir 9.martā, pieci Latvijas labākie amatieru kori ļoti gaidīs, ka skatītāji ieslēgs Latvijas Televīzijas pirmo kanālu īsi pirms sešiem vakarā un balsos par to kori, kas demonstrē visaugstvērtīgāko sniegumu.

Skatītāju un žūrijas vērtējumu sadalot uz pusēm tiks noskaidrots, kurš kolektīvs dosies uz Vīni, lai tur pārstāvēt Latviju lielajā Vīnes mūzikas un mākslas festivāla atklāšanas koncertā.

Kā iepriekš vēstīts, Latvijas koru sacensībās „Latvija dzied!” LTV1 tiešraidē 9.martā plkst 18.50 piedalīsies 2013.gada XXV Vispārējo Dziesmu un XV Deju svētku Koru konkursa „Koru kari” uzvarētāji – Lielās balvas pirmās un otrās vietas ieguvēji kori „Sōla”, „Balsis”, „Maska”, „Emīla Dārziņa jauktais koris” (bijušais “Swedbank koris”) un „Austrums” (koris „Kamēr” aizņemtības dēļ sacensībās piedalīties nevarēs).

Katrs koris nacionālās atlases konkursā uzstāsies ar vienu latviešu tautasdziesmu un autordziesmu pēc pašu izvēles. Sacensību tiešraidi vadīs LTV žurnālisti Karīna Rubene un Edgars Raginskis, bet žūrijas vērtējums un skatītāju balsojums noteiks sacensību uzvarētāju, kurš dosies uz Vīni, lai 9.maijā kopā ar Eiropas izcilākajiem koriem piedalītos tiešraidē.

„Eiropas koru sadziedāšanās koncerts, kas norisināsies Eiropas dienā un notiek, pieminot simtgadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma, atklās prestižo Vīnes mūzikas festivāla nedēļu un tiks pārraidīts vairākās Eiropas valstīs. Latvijas Televīzijai šis ir ļoti nozīmīgs projekts, jo tā pirmoreiz piedalās šādā Eiropas līmeņa sadziedāšanās festivālā, iepriekš konkursa kārtībā žūrijas un skatītāju balsojumā nosakot Latvijas labāko kori,” skaidro LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti