Latvijā ar jaunu koncertprogrammu viesosies Baiba un Lauma Skrides

“Latvijas Koncertu” organizētajā Rudens kamermūzikas festivālā 11. oktobrī Lielajā ģildē klausītājus gaida tikšanās ar izcilajām mūziķēm - Baibu un Laumu Skridēm, kuras Latvijā viesosies „Skride Quartet” sastāvā. Mūziķu izpildījumā skanēs jauna koncertprogramma, kuras centrā ir klavierkvarteta zelta repertuārs - Volfganga Amadeja Mocarta, Gustava Mālera un Johannesa Brāmsa klavieru kvarteti.

„Skride Quartet” sastāvā spēlē Baiba Skride (vijole), Liza Berto (alts), Harieta Kreiga (čells), Lauma Skride (klavieres). Visas četras „Skride Quartet” mākslinieces ir ne vien iejūtīgas kamermūziķes, bet arī spilgtas solistes, kas sadarbojušās ar ievērojamiem orķestriem un diriģentiem visā pasaulē. Aizvadītajā koncertsezonā šī nesen dibinātā kvarteta domubiedres jau sajūsminājušas prasīgo Vācijas un Austrijas publiku, uzstājušās arī Zviedrijā, un ar nepacietību tiek gaidītas koncertējam ne vien Rīgā, bet arī slavenajā Amsterdamas „Concertgebouw”, kam sekos arī plaša koncerttūre pa Ziemeļameriku.

Baibas Skrides spēlei piemīt dabiska muzikalitāte un svaigs skatījums, arī aizrautība un nesamākslota brīvība. Paralēli solistes karjerai, kuru vainago publikas un kritiķu sajūsmas apveltītas sadarbības ar izciliem diriģentiem un pasaulslaveniem orķestriem, nozīmīgu vietu latviešu vijolnieces radošājā dzīvē ieņem arī kamermuzicēšana.

Koncertprogrammā līdz ar austriešu simfoniķa Mālera vienīgo līdz mūsdienām saglabājušos kamermūzikas darbu skanēs arī pirmais šī žanra paraugs mūzikas vēsturē - Vīnes klasiķa Mocarta Klavieru kvartets, kā arī lirisku noskaņu un ugunīgu ritmu cauraustais Brāmsa opuss. Ja vācu romantiķa meistardarba pirmatskaņojumā pie klavierēm bija Klāra Šūmane - viena no spilgtākajām 19. gadsimta mūziķēm, tad šajā programmā - Baibas māsa un ilggadējā saspēles partnere Lauma Skride.

Māsām Skridēm  pievienosies franču altiste Liza Berto un holandiešu čelliste Harieta Kreiga - divas jaunas un daudzsološas mūziķes pasaules slavas priekšvakarā, prognozē koncerta rīkotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti