Latgales vēstniecībā «Gors» gaidāms klavesīnistes Ievas Salietes un dzejnieces Annas Rancānes tiešraides koncerts

Trešdienas, 29. aprīļa, vakarā Latgales vēstniecība “Gors” tiešraidē no “Gors” Lielās zāles aicina uz klavesīnistes Ievas Salietes un dzejnieces Annas Rancānes koncertprogrammu “Pieskarties”, kas top īpaši šim gadījumam – tiešraides koncertam no Rēzeknes, medijus informē organizatori.

Koncerta rīkotāji atzīmē, ka koncertprogrammas “Pieskarties” ideja ir gan atgādinājums par to, ka arī “Gors” ļoti gaida satikšanos ar klausītājiem, gan vēlme atbalstīt vietējos māksliniekus, kuri mīt tepat mums blakus, piedāvājot iespēju neierastākā veidā turpināt koncertdarbību. Tāpat “Pieskarties” būs kā fantāzija par šobrīd neatļautajām lietām – satikšanos, pieskaršanos, pabūšanu blakus.

Koncertā klavesīnistes Ievas Salietes spēlētie Johana Sebastiāna Baha, Pētera Vaska un Riharda Dubras skaņdarbi mīsies ar dzejnieces Annas Rancānes latviskajām un latgaliskajām dzejas rindām.

Ideja par kopīgu programmu ar Annu Rancāni radās pašai Ievai Salietei, īstenojot vēlmi koncertu spēlēt kādam klausītājam arī klātienē.

Koncerts “Pieskarties” 29. aprīļa vakarā pulksten 19.00 būs skatāms Latgales vēstniecības “Gors” profilā sociālajā tīklā “Facebook”, bet pēc tam koncerta ieraksts būs pieejams arī koncertzāles “Gors” mājaslapā.

Koncerta tiešraidi ikviens interesents varēs baudīt bez maksas, taču, lai atbalstītu koncertzāli, tiek piedāvāta iespēja iegādāties arī koncerta biļetes.

Koncertzāles pārstāvji uzsver, ka koncerta nodrošināšanā tiks ievēroti visi “Covid-19” ierobežošanai paredzētie piesardzības un drošības pasākumi.

Dienu pirms tiešraides koncerta, 28. aprīlī pulksten 19.00, turpat “Gors” profilā sociālajā tīklā “Facebook” būs noskatāma Latgales vēstniecības “Gors” vadītājas Diānas Zirniņas saruna ar dzejnieci Annu Rancāni par šodienas Latgali, koncertuzveduma “Latgolys freska” iecerēm, gan arī gaidāmo neklātienes tiešraides koncertu un Annas Rancānes kā kultūras pasākumu regulāras apmeklētājas sajūtām ārkārtējās situācijas laikā.

Par māksliniecēm

Klavesīniste Ieva Saliete seno mūziku studējusi Latvijā, Vācijā un Šveicē, šobrīd sadarbojas gan ar orķestri “Sinfonietta Rīga” baroka projektos, gan citiem kolektīviem, piedalās solo un kamermūzikas projektos Vācijā un Šveicē, ir Bernes senās mūzikas orķestra “Les Passions de l’Ame” klavesīniste. Viņai īpaši tuva savulaik Rīgā dzīvojušā Johana Gotfrīda Mīteļa daiļrade, ko mūziķe atskaņo ar ansambli “Kesselberg Ensemble”, kurš pērn nosvinēja 15 gadu jubileju. Bijusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētāja, muzicējusi Freiburgas baroka orķestrī, “Ensemble 415”, Bāzeles kamerorķestrī un citur. 2017. gadā saņēmusi Lielo mūzikas balvu “Par izcilu darbu ansamblī”.

Dzejniecei Annai Rancānei šis aprīlis būtu īpašs laiks, jo 25. aprīlī pirmizrādīt bija paredzēts Rancānes jubilejai veltītu koncertuzvedumu “Latgolys freska”, ko veido Sigvards Kļava un Latvijas Radio koris, režisors Viesturs Kairišs, aktrise Baiba Broka, etnomūziķe Biruta Ozoliņa un citi. Koncertuzvedums nu pārcelts uz 12. septembri, tādēļ uz simbolisku satikšanās reizi ar Annu Rancāni Latgales vēstniecība ''Gors'' aicina 29. aprīlī. Rancāne tiek dēvēta par Latgales labāko liriķi. 2018. gadā iznācis viņas devītais dzejas krājums “Prīca i klusiešona”, pērnā gada sākumā dokumentāls stāsts par kordiriģenti Terēzi Broku “Aiz azara bolti bārzi”. Par abiem saviem jaunākajiem darbiem Anna Rancāne saņēmusi arī latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks”, tāpat 2019. gadā dzejniece saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt