Sadaļas Sadaļas

LaIPA piedāvās avansa maksājumus mūziķiem, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 pandēmija

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), izvērtējot kritisko situāciju mūzikas industrijā, šajā gadā piedāvā izmaksāt mūzikas izpildītājiem un producentiem avansa maksājumus 30% apmērā no iepriekšējā gadā saņemtās atlīdzības summas, informēja apvienības pārstāvji.

“Covid-19 pandēmija ir radījusi kritisku situāciju mūzikas industrijas nozarē,” norādīja LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, “tādēļ esam pieņēmuši lēmumu par avansa maksājumu piešķiršanu LaIPA biedriem 30% apmērā no iepriekšējā gada izmaksu summas”. Liena Grīna uzsvēra, ka Covid-19 ierobežojumi ir ne tikai apturējuši koncertdarbību, bet arī radījuši kritisku situāciju mūzikas ierakstu izplatīšanā: “Iedomājieties situāciju, kad ievērojamu daļu no atlīdzības apjoma LaIPA biedriem ierastos apstākļos rada mūzikas publiskais atskaņojums – kafejnīcās, frizētavās, veikalos, bet šobrīd, slēdzot šīs tradicionālās mūzikas atskaņošanas vietas, mūzikas ierakstu publiskais izpildījums nenotiek, tādēļ ienākumu apjoms autoriem, izpildītājiem un producentiem ievērojami samazinās.”

Viens no veidiem, lai operatīvi risinātu situāciju un palīdzētu mūziķiem, ir tieši avansa maksājumu piešķiršana. LaIPA aprēķinājusi, ka prognozētais kritums autoru, izpildītāju un producentu ienākumu apjomā varētu sasniegt pat 50 procentus. “Vissliktākais, ka nozarē valda pilnīga neziņa par nākotni. Protams, ne jau tikai mūziķi un citu jomu autori un izpildītāji ir šādā situācijā, taču bieži vien tieši radošie cilvēki krīzes brīžos ir visneapskaužamākajā situācijā, jo šo nozari nav iespējams pārprofilēt uz citiem uzņēmējdarbības vai ienākumu gūšanas veidiem,” pauda LaIPA izpilddirektore Liena Grīna, piebilstot, ka tieši avansa maksājumu piešķiršana var kaut daļēji palīdzēt grūtā brīdī ar apgrozāmajiem līdzekļiem.

Pēc “The Economic Impact of Music in Europe” pētījuma datiem Eiropā katrs mūzikas ierakstu kompānijas ieguldītais eiro dod papildu 1,8 eiro “pienesumu” citās ar mūzikas industriju saistītās nozarēs, tātad katrs mūzikas industrijas nopelnītais eiro atgriežas tautsaimniecībā dubulti. LaIPA izpilddirektore Liena Grīna komentēja šī pētījuma rezultātus: “Pētījums pierāda, ka mūzikas industrija ne tikai ir būtiska visas tautsaimniecības nozare, bet arī to, ka ar mūzikas radīšanas, izpildīšanas un producēšanas jomu saistītas daudzas citas nozares. Tātad – līdz ar mūzikas industrijas, mūziķu un producentu nonākšanu krīzes situācijā cieš arī citi: tehniskais personāls, ierakstu studijas, telpu iznomātāji, loģistikas un pasākumu organizēšanas uzņēmumi... Tāpēc ļoti gribētu sagaidīt, ka šo nenoliedzamo patiesību daudz vairāk apzinātos arī valsts līmenī, pieņemot lēmumus par radošo industriju ierobežojumiem krīzes laikā un atbalsta veidiem.” Liena Grīna piebilda, ka šis pētījums visas Eiropas mērogā parāda, ka mūzikas nozare strādā ar augstu pievienoto vērtību, dodot kopēju labumu visai sabiedrībai.

Lai pieteiktos vienreizējai avansa izmaksai, LaIPA biedriem ir jāsazinās ar LaIPA Sadales un atlīdzības nodaļas vadītāju Lauru Stārostnieci, rakstot uz e-pastu [email protected].

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt