Lāčplēša dienā tiešsaistē skanēs latviešu karavīru dziesmas

Pieminot Latvijas brīvības cīnītājus, 11. novembrī pulksten 20.00 tiešsaistē sociālajos tīklos būs skatāms orķestra "Rīga" koncerts "Latviešu karavīru dziesmas", kurā orķestris muzicēs kopā ar Latvijas Nacionālās operas kora vīru grupu un solistiem, informēja orķestra pārstāvji.

Koncertprogrammas "Latviešu karavīru dziesmas" pirmatskaņojums notika pirms trim gadiem orķestra "Rīga" rīkotajā festivālā "Trīs zvaigznes" par godu Latvijas simtgadei. Daces Micānes-Zālītes veidotajā koncerta režijā karavīru dziesmas izskan kā daudzslāņains vēstījums, kas ir daļa no latviešu tautas vēsturiskās un emocionālās atmiņas. Šogad atjaunojot uzvedumu, režisore saka: "Rudens nevar paiet garām bez Lāčplēša dienas, kad mūsu domas un pateicība ir veltīta drosmīgiem Latvijas aizstāvjiem. ''Vij, Dieviņi, zelta viju'' – šoruden skan īpaši, domājot par drosmīgiem ārstiem, kuri cīnās par cilvēku veselību Covid-19 pandēmijas laikā. Karavīra dziesmas ir dziesmas, kas nes uzvaru. Lai tās mūs spēcina!"

Blakus 20. gadsimta sākumā populārām latviešu karavīru patriotiskajām un sadzīves dziesmām koncertā tiks atskaņotas komponistu Emīla Dārziņa un Jāņa Norviļa kora dziesmas. Latvijas brīvības cīnītāju likteņstāstus izdziedās Latvijas Nacionālās operas (LNO) kora vīru grupa, kas gatavo programmu LNO galvenā kormeistara Aigara Meri vadībā, soliste Inese Romancāne (soprāns) un Ivars Cinkuss (baritons). Karavīra-stāstnieka lomā iejutīsies aktieris Ģirts Ķesteris, koncerta noskaņu spilgtinās Marko Ojalas akordeona spēle, kā arī Egijas Abarovičas un Reiņa Rešetina dejas priekšnesumi. Pie diriģenta pults būs orķestra "Rīga" mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns. Gaismu māksliniecisko risinājumu īstenos Mārtiņš Feldmanis.

Koncerta video ceturtdien, 11. novembrī, pulksten 20.00 būs skatāms bez maksas orķestra "Rīga" "Facebook" un "Youtube" kanālos, kā arī VEF Kultūras pils tīmekļvietnē un "Facebook" kanālā. Koncerta audio ierakstu veiks Latvijas Radio 3 "Klasika".

Ar Rīgas domes un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu orķestris "Rīga" aicinās uz tiešsaistes koncertiem arī 18. novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienā, un 28. novembrī, ieskandinot Pirmo adventi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti