«Laba daba» aizsāk jaunu tradīciju un atklāj Labdarības pļavu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Svinot desmito pastāvēšanas gadu, festivāls “Laba daba” aicina uz labiem darbiem un sāk jaunu tradīciju, festivālā ieviešot labdarības programmu. To šogad atklās ar fonda ''Līdzskaņa” labdarības izsoli, kurā varēs ziedot līdzekļus grūtībās nonākušajiem mūziķiem, apmaiņā pret to saņemot kādu īpašu, festivāla mūziķiem piederošu priekšmetu. 

Festivāla “Laba daba” mūziķi, vēloties atbalstīt tos kolēģus, kuriem nepieciešama palīdzība un kas saskārušies ar nopietnām veselības vai sadzīviskām problēmām, izsolei ziedojuši dažādus priekšmetus, kas saistīti ar viņu muzikālo karjeru un kuriem ir kāda pievienotā vērtība, informēja “New Black” pārstāve Agita Salmiņa. 

Piemēram, grupa “Zāle” fanu rokās nodos “dārgumu” lādīti ar dažādiem priekšmetiem, kas atklāj grupas biogrāfiju, “Satellites LV”– T kreklu no fanu iecienītākā videoklipa, bet “Dzelzs vilks” – jubilejas dziesmu izlases testa spieduma vinila plati ar autogrāfiem. Labdarības akcijā piedalīsies arī tādas muzikālās apvienības un mūziķi kā grupas “Inokentijs Mārpls” solists Dambis, grupa “Sigma”, ”Zāle”, “Riga Reggae”, Jēkabs Nīmanis, “Jany May”, “Ministry of Echologie” u.c.

“Ideja par labdarības izsoli radās, ciemojoties radio “Star FM” raidījumā “Zoopasta”. Tā vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare ierosināja vairāksolīšanai ziedot savu kleitu, kuras autore ir Elita Patmalniece, un galvas rotu. Sapratām, ka šo ideju varam izvērst lielāku un aicināt ziedot arī citus mūzikas industrijas pārstāvjus. Doma, ka mūziķi gatavi ziedot ko sev svarīgu citu mūziķu labā, mani aizkustina. Vēl jo vairāk priecē, ka tas ne tikai iepriecinās grūtībās nonākušos mūziķus, bet arī radīs prieku festivāla apmeklētājos, “ stāsta fonda ''Līdzskaņa” vadītāja Liena Grīna.

“Šī ir apsveicama ideja! Ļoti pozitīvi vērtēju fonda ''Līdzskaņa” darbību un šo iniciatīvu, ar kuras palīdzību varam atbalstīt tos, kas nonākuši sarežģītās situācijās. Savukārt festivāla apmeklētājiem tā ir iespēja savā īpašumā iegūt kaut ko unikālu no saviem iecienītajiem māksliniekiem,” komentē festivāla ''Laba daba'' direktore Gundega Turnele.

Fonds ''Līdzskaņa” savā pusotru gadu ilgajā pastāvēšanas laikā atbalstījis 14 mūziķus, tajā skaitā Rolandu Ūdri, Sondru Zaļupi, Valdi Atālu, Aleksandru Šlujevu, Uldi Krūmiņu, Daini Dobelnieku u.c. Jau otro gadu fonds rīko radošo nometni, kurā Latvijas mūziķi kopā rada skaņdarbus, par kuriem iegūtie līdzekļi tiek veltīti grūtībās nonākušo mūziķu atbalstam. 

Mūziķus var atbalstīt, piedaloties izsolē vai veicot mērķziedojumu fonda mājaslapā vai arī iegādājoties mūziķu radītos oriģināldarbus

Fonds ''Līdzskaņa” atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan finansiālu atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu radošo darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti