Koris «Latvija» ieraksta Emīla Dārziņa 140 gadu jubilejas dziesmu albumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Svinot latviešu klasiķa Emīla Dārziņa 140 gadu dzimšanas dienu, Valsts akadēmiskais koris "Latvija" ieraksta īpašu albumu, kurā pirmoreiz iekļautas visas komponista rakstītās dziesmas korim - kopskaitā 17. Albums ir kora "Latvija" dāvana Emīla Dārziņa cienītājiem. Albuma pirmatskaņojums kopā ar pasaulslavenā basbaritona Egila Siliņa piedalīšanos notiks 3.novembrī - komponista dzimšanas dienā.

Raiņa "Lauztās priedes", Aspazijas "Mēness starus stīgo", Kārļa Skalbes "Mūžam zili" un citu autoru dzejoļi, kurus Emīls Dārziņš pārvērtis dziesmās, jau ilgāk nekā 100 gadus ir skaņdarbi, bez kuriem nav iedomājami Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki. Komponists dzīves laikā sarakstījis 17 dziesmas korim, līdz šim tās izdotas izkaisīti, taču jaunajā albumā "Emīls Dārziņš" pirmoreiz tās apkopotas vienuviet.

Muzikologs Arnolds Klotiņš par topošo ierakstu saka: "Šis disks vērtīgs arī ar to, ka Māris Sirmais ir rūpīgi atbrīvojis dziesmas no pagātnes izdevumos un ieskaņojumos uzkrātajiem redakcionāliem un interpretāciju uzslāņojumiem, un sniedz mums Emīla Dārziņa mantojumu pēc iespējas tuvu dziesmu oriģinālam, pirmveidam - pēc komponista dzīves laika izdevumiem, rokrakstiem vai citiem autentiskumu viesošiem avotiem."

Albums tiks izdots limitētā tirāžā un katrs no eksemplāriem būs unikāls. Mākslinieces Gitas Treices idejas palīdzēs realizēt arī paši dziedātāji, un noformējumā izmantots komponista oriģinālais rokraksts.

Emīla Dārziņa apaļā jubileja tiks svinēta ar koncertu Latvijas Universitātes Lielajā aulā 3.novembrī plkst. 19. Koncertā būs iespēja dzirdēt kori "Latvija" Māra Sirmā vadībā, kā arī pasaulslaveno basbaritonu Egilu Siliņu un pianisti Agnesi Egliņu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti