Koris «Kamēr...» atskaņos Vaska, Perta un Tabakovas mūziku

Šā gada 3. aprīlī plkst. 18 Rīgā Sv. Jāņa baznīcā notiks koncerts "Vasks. Tabakova. Perts", kurā jauniešu koris "Kamēr...", orķestris un arfiste Ieva Šablovska diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā atskaņos šā gada jubilāra, ievērojamā latviešu komponista Pētera Vaska, pagājušā gada jubilāra Arvo Perta un jaunās bulgāru/britu komponistes Dobrinkas Tabakovas opusus korim un stīgu orķestrim.

Koncertā gaidāmi divi Latvijas pirmatskaņojumi - Arvo Perta "Stabat mater" jauktajam korim un stīgu orķestrim un Dobrinkas Tabakovas "Centuries of Meditation" korim, stīgu orķestrim un arfas solo. Abi pirmatskaņojumi gaidāmi koncerta vidusdaļā, bet koncerta ietvaru veidos kora "Kamēr..." ilggadējā sadarbības partnera, drauga, padomdevēja, domubiedra un komponista, kurš vairākus savus opusus veltījis tieši korim "Kamēr..." – Pētera Vaska mūzika. Koncertā tiks atskaņotas pirmā un trešā daļa no cikla Česlava Miloša trīs dzejoļi un meditatīvais "Klusuma auglis".  

"Plānojot kora "Kamēr..." pavasara koncertu, pirmkārt, domājām par mūsu šā gada jubilāru Pēteri Vasku. Meklējām programmu, kura centrālā ass būtu garīgums, taču bez nomācoša smaguma un dogmām, drīzāk dzīves gaišās krāsas apliecinošs. Vaska un Perta muzikālo domubiedru tandēmam pievienojām korim "Kamēr..." mīļu komponisti Dobrinku Tabakovu, kuras darbs savā vienkāršībā, bet tajā pašā laikā spožumā būs kā spilgts saules stars šajā agrajā pavasarī," stāsta diriģents Jānis Liepiņš.

Jaunā komponiste Dobrinka Tabakova (1980), ko Latvijas klausītājiem bija iespēja pirmo reizi iepazīt kora "Kamēr..." starptautiskajā projektā "Pasaules Saules dziesmas" (2008), kurā komponiste piedalījās ar kompozīcju "No saules dzimis", šo gadu laikā ir kļuvusi par vienu no Lielbritānijas atzītākajiem jaunajiem komponistiem, kam apliecinājums ir prestižās "Grammy" balvas nominācija 2014. gadā par skaņrades debijas solo ierakstu "String Path", kas laists klajā izdevniecībā ECM. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti