Koris «Kamēr...» multimediālā notikumā iepazīstinās ar jauno māksliniecisko vadītāju Jurģi Cābuli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

28. jūnijā Dailes teātra Lielajā zālē jauniešu koris "Kamēr..." rīko multimediālu notikumu "Viļņu jaunie atspulgi", kurā iepazīstinās ar jauno māksliniecisko vadītāju, diriģentu Jurģi Cābuli, kurš kora "Kamēr..." vadību pārņems no Aivja Gretera šīs vasaras vidū, informēja kora pārstāvji.

"Koncertuzvedums "Viļņu jaunie atspulgi" ir refleksija par nenotikušajām kora 30 gadu jubilejas svinībām – šis kora "Kamēr…"’ mākslinieciskā vadītāja Aivja Gretera izlolotais vēstījums kļūs par atspulgu arī tukšajām koncertzālēm un nekad neizskanējušajiem koncertiem. Tajā pašā laikā "Viļņu jaunie atspulgi" būs arī stāsts par atkalsatikšanās prieku citam ar citu un klausītājiem," skaidroja rīkotāji.

Kora pašreizējo māksliniecisko vadītāju Aivi Greteru vasaras vidū nomainīs diriģents Jurģis Cābulis. Greters pieņēmis izaicinājumu no nākamās sezonas uzsākt darbu Gēteborgas operā, Zviedrijā, un Parīzes simfoniskajā orķestrī, Francijā. Nākamajā sezonā darbu ar kori turpinās otrais diriģents Patriks Kārlis Stepe.

Pirmajā koncertuzveduma daļā skanēs pasaulslavenu ārvalstu komponistu opusi, savukārt otrajā daļā koris godinās tos Latvijas komponistus, kuru radītie darbi veidojuši un ietekmējuši kora "Kamēr…" skaņu un repertuāru kopš 1990. gada. Koncerta režisore ir Laura Groza, scenogrāfs -8, mākslinieks Paulis Liepa, savukārt video stāstus veido jaunais kino režisors Emīls Alps. Pie diriģenta pults kora mākslinieciskais vadītājs, diriģents Aivis Greters, otrais diriģents Patriks Kārlis Stepe un diriģents Jurģis Cābulis.

Aivis Greters norādīja: "Sākotnēji "Viļņu atspulgu" programma tika veidota divās daļās kā jauniešu kora "Kamēr…" 30 gadu jubilejas koncertcikla kulminācijas koncerts. Laikam un apstākļiem mainoties, arī koncerta saturs kļuvis par vairāk nekā divus gadus senās programmas atspulgu. Man bija no sirds svarīgi nevis precīzi reanimēt vecās ieceres, bet nodot vēstījumu par to, ko tieši šobrīd kolektīvam būtu nozīmīgi izdzīvot, turpinot kora unikālās skaņas tradīcijas."

Jauniešu kora "Kamēr…" dibinātājs Māris Sirmais kori vadīja 22 gadus. Diriģents Aivis Greters pārņēma kolektīva māksliniecisko vadību 2018. gadā no Jāņa Liepiņa, savukārt no nākamās sezonas savu karjeru iecerējis turpināt orķestra diriģēšanā. Kā savu sekotāju pie kora "Kamēr…" stūres Aivis Greters izvēlējies kamerkora "Ave Sol" diriģentu, Rīgas Doma kora skolas pasniedzēju un diriģēšanas nodaļas vadītāju Jurģi Cābuli, kurš nākamvasar debitēs pie virsdiriģenta pults Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Jurģis Cābulis jau ir uzsācis darbu ar kori, lai kopīgi gatavotos nozīmīgam projektam jūnija beigās, multimediālam koncertuzvedumam "Viļņu jaunie atspulgi".

Jaunais diriģents Cābulis dalījās pārdomās: "Koris "Kamēr…" ir ļoti īpaša vide – tā nav salīdzināma ne ar vienu citu. Un tai tādai būs būt. Katra dziedātāja māksliniecisko vērtību un profesionālās kvalitātes pasaule vienmēr bijusi par pamatu kora un diriģenta abpusējai iedvesmai un nemitīgai attīstībai. Esmu ļoti pagodināts kļūt par kora māksliniecisko vadītāju, un par savu ilgtermiņa mērķi esmu uzstādījis turpināt Māra Sirmā, Jāņa Liepiņa un Aivja Gretera iekoptās tradīcijas, līdznostatot tām savu sapni par ideālās kora skaņas un unikālā mākslinieciskā tēla cieņpilnu līdzāspastāvēšanu."

Koncertuzvedums "Viļņu jaunie atspulgi" notiks 28. jūnijā Dailes teātra Lielajā zālē plkst. 19.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti