Koris «Blagovest» aicina uz pareizticīgo Ziemassvētku dziedājumiem

Kamerkoris "Blagovest" aicina uz pareizticīgo Ziemassvētku dziedājumiem Rīgas Svētā Pētera baznīcā 7.janvārī plkst. 18. Kamerkoris “Blagovest” koncertā uzstāsies ar jaunu Ziemassvētku programmu.

Garīgās mūzikas cienītājus kolektīvs iepriecinās ar S. Degtjarjova, V. Beļajeva, A.Viskova, N.Golovanova, kā arī N. Sideļņikova un R.Paula Ziemassvētku skaņdarbiem. Koncerts norisināsies galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Aleksandra Brandava vadībā. Koncertā piedalīsies arī bērnu koris "Accolada" diriģentes Oksanas Čerkasovas vadībā, koncertu vadīs Irina Vinnika.

Rīgas pareizticīgo kamerkorim “Blagovest” Ziemassvētku koncerti jau sen kļuvuši par tradīciju. Tai pamati likti 90. gados, kad vēl pavisam jaunais kolektīvs Ziemassvētku laikā devās uz Beļģiju, kur vairākās pilsētās sniedza pareizticīgo koru mūzikas koncertus. Ziemassvētku laikam tika pieskaņotas daudzas “Blagovesta” uzstāšanās. Koris piedalījās 2008., 2012. un 2013. gadu Ziemassvētku koncertos Jelgavas Kultūras namā. Ziemassvētkos kolektīvs uzstājās arī vairākās Latvijas galvaspilsētas baznīcās, kā arī “Ave Sol” koncertzālē, ieskaitot priekšnesumu kopā ar vīru koru “Nabat” 1997. gadā, koncertu 2009. gadā un programmu “Ziemas sapnis” 2011. gadā.

Kopš 1991. gada Rīgas pareizticīgo kamerkora “Blagovest” repertuāra kodolu veido pareizticīgo kora mūzika. Kolektīva panākumus apliecina iespaidīga virkne balvu un atzinību, no kurām pēdējās izcīnītas 2017. gadā: divas galvenās balvas – Eiropas koru olimpiādē Rīgā, kā arī “Nāciju Grand Prix” Āzijas koru olimpiādē Kolombo, Šrilankā.

Pareizticīgo kamerkora “Blagovest" nākamā uzstāšanās Rīgā ir ieplānota 2018. gada pavasarī. Pareizticīgo garīgās mūzikas cienītājiem “Blagovest” sniegs savu tradicionālo Lielā gavēņa dziedājumu koncertu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti