Koris «Aura» suminās latviešu kora mūzikas dižgarus koncertā «Dziesmu vainagā»

Sestdien, 2. aprīlī, pulksten 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā (Raiņa bulvārī 19) notiks koncerts "Dziesmu vainagā", kurā koris "Aura" godinās komponistus, kuri pēdējo divu gadu laikā svinējuši apaļas jubilejas, informēja organizatori.

Koncertu rīko Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes jauktais koris "Aura" un LU Kultūras centrs. "Lai gan pēdējo divu gadu laikā kultūras pasaule un arī kormūzika savu ritējumu ir palēninājusi, koris "Aura" koncertā vēlas pieminēt un sumināt komponistus, kas šajā laikā atzīmējuši apaļas vai pusapaļas jubilejas. Koncertā izskanējušās dziesmas būs veltījums to meistaru daiļradei, kas ne tikai iesakņojusies Latvijas mūzikas mantojumā, bet arī kora "Aura" dziedātāju sirdīs. Koncerta pamatideja ir vienkopus atlasīt latviešu komponistu kolorītākos kora skaņdarbus, sākot ar latviešu kora mūzikas aizmetņiem 19. gadsimta otrajā pusē līdz pat mūsdienām, attiecīgi līdztekus savienojot vairāk nekā 150 gadu ilgas vēstures esenci," uzsvēra rīkotāji.

Koncertā izskanēs Mārtiņa Brauna, Agra Engelmaņa, Jēkaba Jančevska, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Pētera Plakida, Valta Pūces, Raimonda Tiguļa un citu latviešu komponistu oriģinālskaņdarbi jauktajiem koriem. Koncerta muzikālo skanējumu kuplinās koncertmeistare Inese Vaļiniece, bet par sitaminstrumentiem parūpēsies Artis Orubs. Koncerta moderators – Edgars Raginskis, mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, kormeistari Inga Lisovska un Emīls Rusovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti