Korim «Pa Saulei» uzvara folkloras kategorijā koru konkursā Beļģijā

Garkalnes novada jauktais koris "Pa Saulei" ar uzvaru folkloras kategorijā un skatītāju simpātiju balvu šonedēļ atgriezies no Beļģijas, kur pārstāvēja Latviju starptautiskajā koru konkursā "13th International Choir Contest of Flanders-Masmechelen".

"Esmu lepns par kora sasniegumiem. Šis noteikti nebija viegls konkurss, bet sasniegtie rezultāti apliecina to, ka mums tas ir pa spēkam. Tieši tas, ka šajā konkursā kori tika rūpīgi atlasīti, liecina par to, ka šis bija augsta līmeņa konkurss, kurā bija iespējams piedalīties un mēroties spēkiem tikai pašiem labākajiem koriem," par konkursu stāsta viens no kora diriģentiem Jānis Ozols.

"Noejot no skatuves dēļiem bija redzams gandarījums un prieks par padarīto ikviena dziedātāja acīs. Mēs izdarījām labāko, ko spējām un tikām attiecīgi novērtēti. Prieks, ka spējām žūrijai atklāt savu mīlestību pret latviešu tautas dziesmām un latviešu tautas tradīcijām kopumā, kā arī ir liels prieks par to, ka tikām novērtēti no klausītāju puses, jo - kas gan mēs būtu par kori bez saviem klausītājiem un atbalstītājiem. Prieks, ka esam uzsākuši jaunu kora attīstības posmu un noteikti negrasāmies tajā apstāties," norāda vina no kora diriģentēm Marta Ozola.

Šis koru konkurss Beļģijas pilsētā Māsmehelenā notiek ik pēc diviem gadiem, pulcējot labākos jauktos, vīriešu un sieviešu korus no Eiropas un Āzijas. Konkursa dalībnieki tiek izvēlēti pēc stingriem kritērijiem, izvērtējot koru iepriekšējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru, balstoties uz iesniegtajiem koru audio un video ierakstiem, norāda kora prezidente Evita Vītoliņa.

Visi jauktie kori konkursa pirmajā dienā izpildīja vienu obligāto skaņdarbu, kura autors bija beļģu komponists Pēters Pītersa. Koris "Pa Saulei" izpildīja arī skaņdarbus no Pētera Vaska, Tomasa Morleja un Džozefa Reinbergera daiļrades. Savukārt otrajā dienā folkloras kategorija tika atklāta ar latviešu tautasdziesmu "Tumša nakte, zaļa zāle", kas pēc konkursa prasībām tika izpildīta unisonā "a capella", bet kā otrais skaņdarb, tika izpildīta dziesma "Es nenācu šai vietā" Andra Sējāna apdarē.

Koris "Pa Saulei" dibināts 2009.gada 11.augustā. Sešu gadu pastāvēšanas laikā koris ieguvis vietēja un starptautiska mēroga atzinības, izcīnot vairākas zelta godalgas koru konkursos Latvijā, Itālijā, Nīderlandē, Spānijā, Polijā, Vācijā un tagad arī uzvaru folkloras kategorijā Beļģijā. Jauktā kora "Pa Saulei" diriģenti Jānis Ozols, Marta Ozola un Margarita Dudčaka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti