Koncertzāles «Latvija» pirmo jubileju atzīmēs ar īpašiem koncertiem-performancēm

Trīs dienas- no 24. līdz 26. jūlijam- koncertzāle “Latvija” atzīmēs viena gada jubileju, aicinot viesus uz koncertu-performanci “Viens”, kuras radošās koncepcijas autori ir Krista un Reinis Dzudzilo, informēja koncertzāles pārstāvji.

Koncerts-performance “Viens” būs ceļojums koncertzālē un komponista Dariusa Mijo (Darius Milhaud) mūzikā. Katrs jubilejas viesis tiks aicināts piedzīvot gan intīmu dialogu ar katru kamerorķestra instrumentu atsevišķi, gan vienoties kopīgā muzikālā pieredzē, sešām komponista Mazajām simfonijām izskanot orķestra izpildījumā koncertzāles Lielajā zālē. Par godu šim notikumam diriģents Aigars Meri ir pulcējis jubilejas kamerorķestri, kurā muzicēs gan Ventspils kamerorķestra un jauktā kora “Ventspils”, gan dažādu Latvijas profesionālo kolektīvu mūziķi.

Radošais tandēms Krista un Reinis Dzudzilo par gaidāmo jubileju stāsta: “''Viens'' ir ceļš, kas paver jaunu klausīšanās pieredzi, jaunu veidu, kā atrast ierasto koncerta vietu. Sekot vienam ceļam, vienam instrumentam kā atslēgai, kas ver durvis un ļauj ieraudzīt vienību.

Visa koncertzāle – viens organisms, kas piedzīvo visas sešas Mijo Mazās simfonijas.

Ceļotājs, kurš piedzīvo gan koncertzāli un tās arhitektūru, gan katras simfonijas mūzikas ēku. Tā ir iedziļināšanās detaļās, pirms atklājas viss kopums. Tā ir domāšana par indivīda balss nozīmi. Vai tad, ja esi to iepazinis personīgi, atpazīsi pūlī? Vai tā joprojām tevi vadīs? Vai gribēsi to atrast? Vai varbūt kopā ar citiem tā saplūdīs vienā?”

Pasākuma rīkotāji norāda, ka, respektējot joprojām pastāvošos kultūras pasākumu apmeklējuma ierobežojumus, viesu izvēlei tiek piedāvāti septiņi koncerta-performances “Viens” norises laiki – 24. jūlijā pulksten 17.00 un 20.00, 25. jūlijā pulksten 13.00, 17.00 un 20.00, kā arī 26. jūlijā pulksten 13.00 un 17.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti