Koncertzālē «Cēsis» pirmatskaņos Pētera Vaska vijoļkoncertu «Vakara gaismā»

9. septembrī koncertzālē “Cēsis” gaidāms komponista Pētera Vaska jaunā vijoļkoncerta “Vakara gaismā” Latvijas pirmatskaņojums. Britu vijolnieka Hugo Tičati, kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā dzirdēsim gan jaundarbu, gan Vaska garīgo domubiedru – Arvo Pērta, Jana Sibeliusa un Henrika Gurecka mūziku, informēja koncertzāles pārstāvji.

Notikumi pasaulē un Latvijā ietekmēja arī pavasarī plānotā koncertzāles “Cēsis” festivāla “Pētera Vaska mūzikas aprīlis” norisi, kurā, godinot komponistu 75. jubilejā, bija iecerēts Vaska jaundarba – vijoļkoncerta “Vakara gaismā” – pasaules pirmatskaņojums. Jauno koncertu Pēteris Vasks rakstījis Zviedrijā mītošajam britu vijolniekam Hugo Tičati, kurš ir izcils Vaska un citu mūsdienu komponistu mūzikas interprets un vairākkārt viesojies arī Cēsīs. Atsākoties koncertdzīvei Eiropā, “Vakara gaismā” pirmo reizi Tičati atskaņoja festivālā Stokholmā kopā ar paša veidoto orķestri "O/Modernt".

Latvijā šo nozīmīgo mūzikas notikumu sagaidīsim 9. septembrī koncertzālē “Cēsis”, klātesot pašam komponistam. Vaska Otrais vijoļkoncerts Latvijā izskanēs Hugo Tičati un kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" lasījumā. Pie diriģenta pults – Normunds Šnē.

“Atskaņot Vaska jauno koncertu ''Vakara gaismā'' ir spēcīgs pārdzīvojums, kas iemieso gan pārpasaulīgo, gan ikdienišķo.

Skaņdarbs mūs reizē ieved brīnišķās pasaules svētlaimībā un, kas ir ne mazāk svarīgi, nostāda arī aci pret aci ar realitāti un cilvēciskajām ciešanām. Tas ir ciklisks ceļojums ar kāpumiem un kritumiem, dzīvību un nāvi,” atzina vijolnieks Hugo Tičati.

"Vijoļkoncerta nosaukums, kurš dots arī visai koncertprogrammai, lieliski raksturo Pētera Vaska daiļrades būtību. Vakara gaisma ir iedvesmas avots visu mākslu pārstāvjiem un saistās ar ideālo gaismu, kas piešķir lietām dziļumu, krāsu un plašāku dimensiju. Tāpat kā komponista Vaska mūzika – tā atklāj lietu visdziļāko būtību," norādīja koncerta veidotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt