Koncertsērijā «Ambiente skatuve» Cēsīs viesosies kanādiešu pianiste Vikija Čova

Piektdien, 27. aprīlī, plkst. 19.30 koncertzālē “Cēsis”, ciklā „Ambiente skatuve” uzstāsies klavieru virtuoze Vikija Čova, kas ar savām ekspresīvajām un niansētajām laikmetīgo skaņdarbu interpretācijām iekarojusi klausītāju simpātijas visā pasaulē. 

Vikija tiek dēvēta par “jaunās mūzikas jauno zvaigzni” ("Los Angeles Times") un “vienu no mūsu ēras spožākajām pianistēm” ("Pitchfork"), kas izceļas ar izcilu tehniku un pārsteidzošu muzikalitāti. Viņa guvusi popularitāti arī kā ansambļa "Bang on a Can All-Stars" pianiste.

Koncertā Cēsīs dzirdēsim Latvijā līdz šim neskanējušu mūsdienu klaviermūziku, ko sarakstījuši zināmākie un atzītākie mūsdienu amerikāņu komponisti.  Daļa skaņdarbu, kas iekļauti koncertprogrammā, tikuši rakstīti tieši Vikijai Čovai un ir no viņas nesen iznākušā albuma “Aorta”.

Dzirdēsim arī Stīva Reiha skaņdarbu “Klavieru kontrapunkts”, ko ASV pirmatskaņoja tieši Vikija, un tā ieraksts viņas izpildījumā tika iekļauts prestižo mūzikas izdevumu "The Rolling Stone Magazine" un "Rhapsody" gada labāko albumu sarakstā. Programmai īpašus akcentus piešķirs skaņdarbi klavierēm un elektronikai.

Koncertzālē “Cēsis” šis būs trešais koncertsērijas "Ambiente skatuve" koncerts. Ciklu raksturo neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus rada arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas klausītājus tuvina izpildītājmāksliniekiem.

 

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti