Koncertciklā «Brīvdienu mūzika»: Elīna Šimkus, Raimonds Ozols, Kristīne Prauliņa un citi talanti

2019. gada pirmajā pusē Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols aicina klausītājus uz jauniem demokrātiskā koncertu cikla “Brīvdienu mūzika” koncertiem. Šoreiz ciklā klausītājus gaida tikšanās ar iemīļoto operdziedātāju Elīnu Šimku, talantīgajiem brāļiem Raimondu un Oskaru Petrauski, šarmanto dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu, virtuozo vijolnieku Raimondu Ozolu, kā arī džeza dziedātāju Kristīni Prauliņu un Laura Amantova džeza kvartetu.

Šā gada pirmajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā 27. janvārī plkst. 14.00 uzstāsies talantīgie mūziķi, brāļi pianists Raimonds Petrauskis un saksofonists Oskars Petrauskis, informēja Dzintaru koncertzāles pārstāvji. Brāļi Petrauski ir viens no Latvijas perspektīvākajiem un ievērojamākajiem koncertduetiem, kas regulāri koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs. Mūziķi atzīst, ka skaņdarbu izvēlē priekšroku devuši pašu veidotām parafrāzēm un fantāzijām par tuvām klasiskās mūzikas tēmām, turklāt aizvedot klasiskos komponistus uz zemēm, kurās savas dzīves laikā viņi noteikti nav bijuši. Tāpat brāļi sola ceļojumu arī kino, pasaules un latviešu mūzikas melodijās. 

Otrajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā 24. februārī uzstāsies klausītāju iemīļotā operdziedātāja Elīna Šimkus un pianiste Ērika Millere. Šo mākslinieču repertuārā iekļautas opermūzikas ārijas, dziesmas un senās mūzikas repertuārs. E. Šimkus ir VII Starptautiskā Klaudijas Taevas (Claudia Taev) konkursa jaunajiem operdziedātājiem laureāte. 2015. gadā par izcilu sniegumu nominēta Lielajai Mūzikas balvai, savukārt ārzemju prese viņu raksturojusi kā “spoži skanošu, apveltītu ar skaistu kantilēnu un pārsteidzoši krāšņu un stabilu augšējo reģistru”. 

E. Šimkus repertuārā ir vairāk nekā 40 lielformas skaņdarbu, kopumā iestudētas 16 operu lomas, no kurām sešas ir baroka operās un trīs – Mocarta operās. Kā viessoliste uzstājusies operteātros Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Itālijā, Francijā, Polijā un Krievijā.

Trešajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā 18. martā klausītāji varēs sastapties ar šarmanto dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu, kurai koncertā pievienosies ērģelniece Ilze Reine un trompetists Jānis Porietis. J. Strikaite-Lapiņa, kuru sākotnēji iepazinām kā populārās mūzikas izpildītāju, pēdējos gados pievērsusies klasiskajai mūzikai un jau vairākus gadus ir Latvijas Nacionālās operas soliste. Šajā koncertā viņa kopā ar draugiem atskaņos Johana Gotfrīda Mītela (Johann Gottfried Müthel), Johana Sebastiāna Baha (Johann Sebastian Bach), Georga Frīdriha Hendeļa (Georg Friedrich Händel) un Georga Fīlipa Tēlemaņa (Georg Philipp Telemann) vokālos skaņdarbus.

Ceturtajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā, 28. aprīlī, tiksimies ar populāro vijolnieku Raimondu Ozolu, daudzpusīgu mūziķi, kurš brīvi uzstājas klasiskās un populārās mūzikas žanrā, spēlējot gan akustisko, gan elektrisko vijoli. Šoreiz R. Ozols kopā ar draugiem – taustiņinstrumentālistu un komponistu Raimondu Macatu un ģitāristu Mārci Auziņu – priecēs klausītājus ar programmu, kurā iekļauti Astora Pjacollas (Astor Piazzolla), Raimonda Paula, Georga Frīdriha Hendeļa un citu komponistu skaņdarbi.

Savukārt pēdējā šā pusgada “Brīvdienu mūzikas” koncertā 19. maijā tiksimies ar džeza dziedātāju Kristīni Prauliņu un trombonista Laura Amantova džeza kvartetu, kurā muzicē Latvijā atzīti džeza mūziķi – Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Andris Grunte (bass) un Artis Orubs (sitaminstrumenti). Viņu izpildījumā baudīsim latviešu džeza klasiku – Ulda Stabulnieka, Gunāra Rozenberga skaņdarbus, kā arī latviešu tautasdziesmu džeza aranžijas un džeza standartus.

Cikla “Brīvdienu mūzika’’ stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā “Maestro”. Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla “Brīvdienu mūzika’’ koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi. 

Biļešu cenas – uz vienu koncertu EUR 9,50, abonements uz pieciem pirmā pusgada koncertiem – 32 EUR.  Biļetes un abonementi pieejami visās “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt