Koncertā «Lūgšanu vainags» vāks līdzekļus Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeļu atjaunošanai

14. septembrī plkst. 19.00 Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē izskanēs koncerts “Lūgšanu vainags”, kurā piedalīsies ērģelniece Ilona Birģele, operdziedātāja Evita Zālīte-Grosa un saksofonists Artis Gāga. 

Pēc ērģelnieces Ilonas Birģeles ierosinājuma ienākumi no šī koncerta tiks ziedoti Liepājas Sv. Annas baznīcas ērģeļu atjaunošanai, informēja festivāla pārstāvji. 

Ērģelniece Ilona Birģele, dziedātāja Evita Zālīte-Grosa un saksofonists Artis Gāga koncertu “Lūgšanu vainags” veltījuši Latvijas simtgadei, aicinot “vīt lūgšanu vainagu” kopā ar latviešu komponistu radītu vokālo un instrumentālo garīgo mūziku. Programmas centrā būs Andreja Jurjāna, Jāzepa Mediņa, Romualda Jermaka, Pētera Barisona, Riharda Dubras un citu autoru skaņdarbi, kas mīsies ar saksofona meditatīvajām improvizācijām. Kā stāsta koncerta dalībnieki: “Klausoties šo koncertu, ikviens ir aicināts ievīt savu domu kā lūgšanu, ar ko rotāt mūsu mīļās Latvijas galvu un lepni rotāties pašiem.”

“Sv. Annas baznīcas ērģeles ir trešās lielākās vēsturiskās četru manuāļu ērģeles Latvijā. Šis instruments ir vērtīgs ne tikai Latvijas, bet visas Eiropas kontekstā, jo ir viens no retajiem darboties spējīgajiem “Valker” firmas instrumentiem. Lai šis instruments tiktu uzstādīts Liepājas Sv. Annas baznīcā 1913. gadā, roku ir pielicis pats Alfrēds Kalniņš, kurš spēlēja arī šo ērģeļu atklāšanā. Šobrīd ērģeles ir traģiskā stāvoklī un ar ziedojumu palīdzību mēs vēlamies vērst plašāku sabiedrības uzmanību ērģeļu saglabāšanā un atjaunošanā,” stāsta Ilona Birģele.

Ilona Birģele pirmos soļus mūzikā spērusi Varakļānu mūzikas skolā. Bakalaura grādu ērģeļspēlē ieguvusi lektores Ligitas Sneibes vadībā, savukārt maģistra grādu – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Tālivalža Dekšņa. Papildinājusi zināšanas Enshedes Mūzikas konservatorijā, Zalcburgas Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā “Leufsta Bruk”, Zalcburgā u.c.

Ērģelniece regulāri muzicē Rīgas Domā un Latvijas reģionos, atskaņojot virkni solo programmu. Sadarbojas ar koriem un ievērojamiem solistiem. Ērģelniece ir sniegusi koncertus Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Vācijā un citur. Ilona Birģele ir vairāku nozīmīgu projektu vadītāja, kuru mērķis ir popularizēt un attīstīt ērģeļkultūru Latvijā – viņa ir viena no Vēsturisko ērģeļu svētku “Latvija – ērģeļu zeme” rīkotājām, ar kuru sadarbībā notiek arī Liepājas koncerts.

Evita Zālīte-Grosa ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 1999. gada. Viņa ir piedalījusies lielo vokāli instrumentālo formu atskaņojumos kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Valsts akadēmisko kori "Latvija", kā arī dažādās kamermūzikas programmās. Viesojusies ASV, Austrijā, Izraēlā, Holandē, Kanādā un citur. 

Artis Gāga pirmo muzikālo izglītību ieguvis Siguldas Mūzikas skolā, vēlāk absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju un papildinājis zināšanas ārzemēs. Radošajā darbībā mākslinieks spēris soli ārpus akadēmiskās mūzikas rāmjiem, izmēģinot spēkus dažādos mūzikas stilos, īpaši improvizācijā un džeza mūzikā. Artis Gāga uzstājies kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un daudziem citiem. Uzstājies kopā ar ērģelniekiem, vokālajām grupām, piedalījies teātra izrādēs un mūziklos.

Koncerts tiek rīkots sadarbība ar II Vēsturisko ērģeļu svētkiem “Latvija – ērģeļu zeme”. 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt