Koncertā Liepājā godinās jubilārus - Ešenvaldu un kori «Latvija»

1.decembrī Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" Liepājas Simfoniskais orķestris ar koncertu godinās divus jubilārus - komponistu Ēriku Ešenvaldu un Valsts akadēmisko kori (VAK) "Latvija".

Vienā vakarā uz ''Lielā dzintara'' skatuves satiksies lielākais profesionālais koris Baltijas valstīs un viens no mūsdienu ievērojamākajiem Latvijas komponistiem. Kora "Latvija" 50 balsu krāšņo skanējumu koncertā kuplinās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktie kori "INTIS" (diriģente Ilze Valce, kormeistars Kārlis Millers) un "Laiks" (diriģente Ilze Balode, kormeistare Laura Bluķe), kā arī PIKC "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas" meiteņu koris (diriģents Andris Kontauts).

"Ērika Ešenvalda vārds jau sen vairs neprasa liekus komentārus – viņš ir pasaulē atzīts un pieprasīts komponists. Viņa talanta spozme ir ļoti īpaša, viņa mūzika ir ļoti iemīlēta un pieprasīta. Ja Liepājas kontekstā mēs sportā varam lepoties ar Kristapu Porziņģi, tad mūzikā – ar priekulnieku Ešenvaldu. Abi ir sasnieguši augstāko līmeni, tikai katrs savā jomā," ar komplimentiem komponistam neskopojas diriģents, VAK "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais.

"Manas mājas ir tepat blakus Liepājai – Priekulē. Sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri vēl pastiprina šo māju sajūtu. Un svētkus svinēt mājās – tas ir pats labākais," uzskata Ē. Ešenvalds.

Jubilejas koncerta programmā komponists iekļāvis savus pēdējo gadu laikā radītos skaņdarbus, un vairāki no tiem 1.decembra vakarā piedzīvos pirmatskaņojumu Latvijā. Pirmā daļa atvēlēta kormūzikai, bet otrajā daļā skanēs vokāli simfoniskā mūzika – "Trinity Te Deum", "Dziesmu Latvija", "Ezeri atmostas rītausmā" un "Debess Litānija".

Abu jubileju koncerts zīmīgs arī ar to, ka tajā pirmo reizi būs iespējams iegādāties VAK "Latvija" šoruden Rīgā, Jāņa baznīcā ierakstīto albumu ar Ešenvalda kormūziku. Albuma nosaukumu – "No neatminamiem laikiem" – izdomājis pats komponists. Tajā iekļauti pēdējo piecu gadu laikā radītie darbi, un koncerta pirmajā daļā skanēs daļa no šajā ierakstā dzirdamā materiāla, bet starpbrīdī skaņradis arī parakstīs klausītāju iegādātos kompaktdiskus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti