Ko klausīties svētkos? Klausies Jāņu sarakstītu mūziku!

Piedāvājam godināt latviešu mūzikā darbojošos Jāņus, šajos svētkos noklausoties kādu no Jāņu sarakstītajiem mūzikas albumiem. Turklāt – Jāņi darbojas teju visos mūzikas stilos.

Jānis Lūsēns

Jānis Lūsēns

Komponista Jāņa Lūsēna diskogrāfiju veido stilistiski un žanriski daudzveidīga mūzika, piemēram, “Putnu opera”, rokopera “Kaupēn, mans mīļais” un mūzika teātra izrādēm, koriem.

Lūsēns darbojies arī populārajā mūzikā – tā, piemēram, 1979. gadā, vēl esot students, viņš izveidoja eksperimentālu instrumentālās mūzikas ansambli “Zodiac”, kas jau tajā laikā ieguva plašus starptautiskus panākumus. Klausītāju īpaši iecienīts bija albums “Disco Alliance”, kas tika pārdots 20 miljonu lielā tirāžā visā pasaulē.

Nav šaubu, ka “Disco Alliance” iegriezīs arī Jāņu dienas ballīti.

Jānis Šipkēvics

Jānis Šipkēvics

Jānis Šipkēvics juniors ir pazīstams kā viens no grupas “Instrumenti” mūziķiem, darbojies arī grupā “Cosmos”, kur bijis viens no trim Jāņiem līdzās Jānim Strazdiņam un Jānim Ozolam.

No Jāņa Šipkēvica albumiem šoreiz jāizceļ 2015. gada solo albums “Shipsea”, kuru veido četras visnotaļ romantiskas un ilgpilnas dziesmas.

Noderēs arī Līgo nakts atmosfēras radīšanai.

Jānis Žilde

"Satellites LV"

Jānis Žilde ir pazīstams gan kā mūzikas žurnālists, gan kā grupas “Satellites LV” līderis. Lai arī grupas “Satellites LV” diskogrāfiju veido septiņi albumi, šoreiz kā pirmo der noklausīties Jāņa Žildes 2004. gadā izdoto solo albumu “Stāvi”, kas ir instrumentālās mūzikas albums ar džeza, postroka un popmūzikas elementiem.

Albuma ierakstā piedalījušies tādi mūziķi kā trompetists Gunārs Rozenbergs, mecosoprāns Antra Bigača, kontrabasists Andris Grunte un elektroniskās mūzikas pārstāvji Rostislav un Oid.

Žildes “Stāvi” mūzika radīs sajūtas, ar kurām tradicionāli nesaistām Jāņu svinēšanu.

Jānis Rubiks

Jānis Rubiks

Jānis Rubiks ir džeza kontrabasists un komponists, kurš spēlē gan Latvijas Radio bigbendā, gan citos džeza mūzikas sastāvos. Jānis ir izveidojis arī savu trio “Equanimity trio” (EQ3), kur spēlē kopā ar pianistu Edgaru Cīruli un bundzinieku Rūdolfu Dankfeldu.

“EQ3” kompozīcijas, tiesa, šoreiz ierakstītas citā un plašākā sastāvā, var noklausīties koncertierakstā “Live in Salaspils”, ar kuru klausītāji tiek aicināti ar mūzikas starpniecību tuvāk iepazīt pašiem savu būtību un svētku svinēšanu padarīt eleganti skanīgu.

Jānis Olekšs

"Very Cool People"

Viens no pašmāju “grūvīgākajiem” basģitāristiem Jānis Olekšs ir aktīvs un pieprasīts mūziķis, kas darbojas dažādās grupās.

Īpaši jāizceļ rokgrupa “Laime pilnīga” un džezfanka grupa “Very Cool People”, kurai šajā aprīlī iznāca jauns albums "Koncertprogramma pa apli". Šajā programmā saplūst džeza, fanka, hiphopa, soulmūzikas ietekmes, radot enerģiski piesātinātu atmosfēru.

Noderēs, lai noskaņotos lielai svinēšanai.

Jānis Bukums

Apvienība "Jānis Bukums"

Jānis Bukums ir leģendāra roka balss gan uz skatuves, gan rokmūzikai veltītā radio raidījumā. Darbojas arī Latvijas Rokmūzikas asociācijā.

Bukuma mūzika ir smagais roks, kurā ķecerīgi stāsti saplūst kopā arī prātā paliekošām akordu kombinācijām.

Jāņu vakara kontekstā, šķiet, labi iederēsies Jāņa Bukuma 2018. gada albums “Neuzvarētais”.

Jānis Aišpurs

Jānis Aišpurs

Grupas “The Sound Poets” līderis Jānis Aišpurs zina, kā sarakstīt mūsdienu tautas dziesmas, kuras tiek arī Dziesmu svētkos.

Jāņu svinēšanas kontekstā var sākt ar grupas 2013. gada albumu “Tavs stāsts”, kurā atrodamas tādas dziesmas kā “Kalniem pāri”, “Tavs stāsts” un “No sevis vairs nav bail” – ļoti iespējams, Līgo vakars izvēršas par maziem dziedāšanas svētkiem.

Jānis Holšteins

Goran Gora

Jānis Holšteins jeb Goran Gora šogad izdeva savu ceturto albumu “Renesanse”, kurā ar filozofiskiem dzejas tekstiem saplūst pop, elektroniskās, akadēmiskās un pasaules mūzikas ietekmes.

Kā saka pats autors – šis nebūs albums ballītēm!

Bet sagaidīt Jāņu rīta gaismiņu un līdz ar to arī jaunu atziņu par sevi – būs īstajā laikā.

Jānis Krīvēns

"Singapūras satīns"

Vārda dienu svin arī skatītāju iecienītu podkāstu vadītājs un hiphopa apvienības “Singapūras satīns” dalībnieks Jānis Krīvēns.

“Singapūras satīns” zina, kāda ir laba ballīte neatkarīgi no gadalaika.

Šķiet, Jāņu svinībām piemērotākais būs pagājušā gada albums “Ne jau atkal”, kur atrodama arī tematiski atbilstošā dziesma “Piededzini mann”.

Jānis Jubalts

Jānis Jubalts

Jānis Jubalts ir “Prāta vētras” ģitārists, un pirmais, kas ieskanas prātā, droši vien, ir Jubalta dziedātā “Spogulīt, spogulīt”. 

Bet, kurš no “Prāta vētras” albumiem būtu piemērotākais Jāņu svinībām?

Ļoti iespējams, tas būtu 2015. gada “7 soļi svaiga gaisa”, kurā ir tādas skaistas dziesmas par ilgām un negaidītām, liktenīgām satikšanām kā “Ēdenes dārzs”, “Jūras”, “Meklēt vienam otru”.

Jānis Līde

Grupa "Bad Habits"

Jānis Līde ir grupas “Bad Habits” ģitārists. Grupa zināma no jautrām ballītēm, varbūt ievērota starp šī gada konkursa “Supernova 2020” finālistiem.

“Bad Habits” mūzikā saplūst roks, blūzs, folks un pops, bet izdziedātie stāsti ir personīgi, pieredzē pārbaudīti.

2019. gadā iznāca grupas vārdā nosauktais pirmais albums “Bad Habits”, kas labu noskaņojumu radīs arī Līgo vakarā.

Jānis Boļšaks

Jānis Boļšaks

Jānis Boļšaks ir metālgrupas “Sanctimony” velnišķīgā balss. (Interesanti, ka Boļšaks dzied arī vīru korī "Gaudeamus".)

Grupa “Sanctimony” rokenrolam piemītošo “grūvu” ir sakrustojusi ar “death metāla” enerģiju, atceroties arī par vajadzīgo humora devu. Laika gaitā “Sanctimony” sevi pierādījuši kā koncertgrupa un ir izdevuši piecus albumus.

Jāņu kontekstā skaņu celiņā iederēsies grupas pēdējais – nešpetnais albums “Unholy Five”.

 
Materiāls LSM.lv pirmo reizi publicēts 2020. gada 22. jūnijā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt