Klausītājiem visā pasaulē pieejams disks «Ivanovs: Simfonijas kamerorķestrim»

Ceļu pie klausītājiem 80 pasaules valstīs kā kompaktdiska, tā digitālos mūzikas formātos sācis ierakstu kompānijas "Skani" izdotais Jāņa Ivanova mūzikas albums, kuru ieskaņojis Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" diriģenta Normunda Šnē vadībā.

"Albumā dzirdami trīs, iespējams, izcilākā latviešu simfoniķa darbi – "Simfonieta", 14.simfonija ("Sinfonia da camera") un "Poema Luttuoso". Līdz šim izcilie darbi bija pieejami vien arhīva ierakstos un [padomju laika skaņuplašu firmas] “Melodija” platēs, esmu ļoti priecīgs, ka nu šī izcilā mūzika ir pieejama ikkatram klausītājam visā pasaulē,” norāda albuma producents Egīls Šēfers.

“Mūzika, kas dzimusi bagātas iekšējas pasaules ieskauta un iedvesmota. Mūzika, kuru radījis ārkārtīgi jutīgs un trausls milzis. Mūzika, kas risina savu laiku ietilpīgi un bez kompromisiem. Radīšanas vieglums nav prioritāte, iekšējā patiesības balss - tā gan," saka Normunds Šnē.

Albuma anotācijā komponists Imants Zemzaris raksta tā: „Ivanovs vienmēr alcis saskarties ar patiesu, dzīvē rūdītu dramatismu, vēl vairāk – ja to bagātina pagātnes krēslotā, iztēli paģērošā telpa. Tā top Poema luttuoso (1966), sāpju poēma, kas veltīta Salaspils upuru piemiņai. Četrpadsmitā simfonija (Sinfonia da camera, 1971) atšķiras no Ivanovam raksturīgā simfonijas tipa: tai ir tikai trīs daļas, izpaliek citkārt arvien neiztrūkstošais sonātes allegro. Daudzus gadus Sinfonia da camera bijusi Latvijas Filharmonijas kamerorķestra un tā diriģenta Tovija Lifšica repertuārā. Kā laikmetīgās latviešu mūzikas vizītkarti orķestris to piedāvājis tuvāku un tālāku zemju klausītājiem. Ko piebilst par vitāli un tvirti uzrakstīto trīsdaļīgo Simfonietu (1977)? Bez šaubām, tā ir veltīta jaunībai un jaunajiem mūziķiem, kas mūsdienās tik mīļuprāt pulcējas draudzīgos izpildītājsastāvos (kameratās), lai apliecinātu savas arvien augošās prasmes un muzicētprieku.“

Albums “Ivanovs: Simfonijas kamerorķestrim” izdots sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti“ ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Tas ir pieejams ierakstu tirdzniecības vietās Latvijā un ārvalstīs, kā arī digitālās mūzikas straumēšanas un lejuplādes platformās, kā Spotify, iTunes, Amazon, Google Play, Deezer un daudzās citās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt