Klajā nāk labdarības maratona «Dod pieci!» himna. Ziedo, izvēloties dziesmu!

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Dodpieci.lv mājaslapā sākusies dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam "Dod pieci!". Par minimālo ziedojumu 5 eiro ziedotāji maratona laikā pieci.lv ēterā varēs dzirdēt savu mīļāko mākslinieku kompozīcijas, tostarp Raimonda Tigula īpaši šim labdarības maratonam radīto un Rīgas Doma zēnu kora izpildīto himnu “Klusi čukst Dievs” diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā.

"Dod pieci!" gada dziesmas vārdu autore ir dramaturģe un dzejniece Rasa Bugavičute-Pēce, bet tās video klipu radījusi Latvijas Televīzija režisores Zanes Gargažinas vadībā.

Visi labdarības maratona saziedotie līdzekļi caur Ziedot.lv tiks novirzīti neārstējami slimu cilvēku aprūpei, rūpējoties par to, lai ikviens mūža nogalē saņemtu pienācīgu aprūpi un varētu šo pasauli pamest cieņpilni. Minimālais ziedojums 5 eiro nodrošinās vienu šķidras pārtikas ēdienreizi cilvēkiem, kuri paši vairs paēst nevar. Tāpat ziedojumi palīdzēs citiem paliatīvās aprūpes pacientu atbalsta pasākumiem – fizioterapeita palīdzībai, uzturspeciālista konsultācijām, transporta pakalpojumiem u.c.

“Īpašā "Dod pieci!" himna ir kā neatņemama maratona identitātes sastāvdaļa, kas piešķir katram gadam unikālu skanējumu un noskaņu.

Šogad himnas radīšanu uzņēmās komponists Raimonds Tiguls, un to izpilda Rīgas Doma zēnu koris – tas jau izklausās vareni! Tāpat skan arī himna – tā liek piebremzēt darba dunu, paņemt pauzi, meditatīvā noskaņā apdomāties un just diezgan plašu emociju gammu, līdzīgi, kā tas redzams dziesmas videoklipā. Domāt par būtisko vienmēr ir vērtīgi mums katram individuāli un sabiedrībai kopumā – tikai tā mēs augam,” par himnu saka "Dod pieci!" dīdžejs Toms Grēviņš.

"Gaisma, kas dziesmā un projektā, un katrā, kurš iesaistīsies tā atbalstīšanā, manuprāt, ir vienojošais un galvenais, ko mums derētu biežāk atcerēties, kam derētu biežāk izspraukties cauri visam, kas nomāc.

Gaisma ir arī tas, uz kurieni mēs beigu beigās aizejam, lai cik arī smagi varbūt reizēm būtu," par "Dod pieci!" himnu un maratona tēmu saka dziesmas vārdu autore Rasa Bugavičute-Pēce.

Dziesmas video tapis Latvijas Televīzijā režisores Zanes Gargažinas vadībā. Operators Mārtiņš Šalmis.

Labdarības maratona unikālā himna katru gadu ir bijusi ļoti iecienīta ziedotāju vidū. Tā allaž ir viena no TOP dziesmām. 2018. gadā par Māras Upmanes-Holšteines, Goran Goras un grupas "My Radiant You" radīto kompozīciju "Apskāvieni cik” tika saņemti 50 ziedojumi, ierindojot to ziedotāko dziesmu topa pirmajā vietā. 2016. gada himnas "Nepārlaužams” radīšana pulcēja vairāk nekā 20 Latvijas populārākos mūziķus. 2017. gadā savu dziesmu "Durvis vaļā” labdarības maratonam dāvināja mūziķis Gatis Irbe un MESA.  

Ziedotās dziesmas labdarības maratona stikla studijas dīdžeji Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Marta Grigale atskaņos Latvijas Radio 5 – pieci.lv ēterā no 17. līdz 23. decembrim. Ja dziesmu būs vairāk, nekā var atskaņot maratona 152,5 stundās, ziedotāju dziesmas turpinās skanēt arī turpmāk pieci.lv ēterā.

Maratonā pieprasītākās dziesmas

Pagājušajā gadā, līdzīgi kā citus gadus, visvairāk ziedotāji balsojuši par latviešu izpildītāju dziesmām, un par ziedojumiem izvēlēto dziesmu TOP10 bija tikai viena ārzemju mākslinieka dziesma – Lady Gaga un Bredlija Kūpera (Bradley Cooper) kompozīcija “Shallow” (2.vieta). Ziedotākā bija maratona himna “Apskāvieni cik”, kuru izpilda Māra Upmane-Holšteine, Goran Gora un grupa ''My Radiant You''. Trešajā vietā bija Intars Busulis ar kompozīciju “Miglas rīts”.

Secīgi topā ierindojās MESA “Vērtības”, "Prāta vētras" “Mana Dziesma”, brāļu Ziemeļu “Uzsniga sniedziņš balts”, Latvijā populāru dziedātāju kopkora dziesma “Kaut kur ziemeļos – Divas dvēseles”, "Tev Tuvumā" izpildītā “Gaismiņ, teci man pa priekšu”, "Knīpas un Knauķi" “Piparkūkas danco” un "Prāta vētras" “Šokolādes saldējums”.

Par labdarības maratonu “Dod pieci!”

Ik gadu labdarības maratons aktualizē kādu sabiedrībā nozīmīgu tēmu un atbalsta tās sabiedrības grupas, kurām tas ir patiesi nepieciešams. Ziedojumi līdz šim ir novirzīti vientuļiem senioriem, bērniem ar īpašam vajadzībām, vēža slimnieku sociālajai rehabilitācijai, atbalsta programmai ģimenēm, kuras vēlas audzināt bērnus no bērnunamiem, kā arī jauno vecāku mācību programmas izveidei un veselīgas piesaistes veidošanai. Labdarības maratona virsmērķis ir cilvēciskāka vide – katrs “Dod pieci!” stāsts ir par to, kur mums kā sabiedrībai ar sevi vēl jāstrādā.

Labdarības maratonu “Dod pieci!” jau sesto gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti