Rīta Panorāma

Intervija ar Dairu Āboliņu

Rīta Panorāma

Pirmās palīdzības ABC. Ģībonis

Kino Ziedoņa zālē: Trīs Osokini un Marina Rebeka

Kino vakars LNB Ziedoņa zālē – trīs Osokini un Marina Rebeka

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

21. augustā plkst. 18.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks divi īpaši dokumentālo filmu seansi – “Talanta un gribas svētītā. Marina Rebeka” (pirmizrāde; LTV1 ēterā – 7. septembrī) un “Trīsdesmit pirkstu mūzikas enerģija. Pianisti Georgijs, Andrejs un Sergejs Osokini”, informē LNB.  

Pasākumu rīko Latvijas Televīzija sadarbībā ar LNB un tas atklās jauno LTV kultūras sezonu. Ieeja bez maksas.

Filmas “Talanta un gribas svētītā. Marina Rebeka” tapšanas laikā – no 2016. gada Marina Rebeka vien interpretējusi deviņas lomas, dziedājusi Vīnē, Minhenē, Manheimā, Lozannā, Cīrihē, Triestē, Zalcburgas prestižajā operfestivālā un citos slavenos opernamos.
 

Operas zvaigzni Marinu Rebeku dokumentēt tieši šajā laikā ir īpaši saistoši, kad radošā dzīve burtiski virpuļo bez apstājas, no viena pārlidojuma uz citu slavenu Eiropas opernamu, savu mīlestību dāvājot arī Latvijas klausītājiem.

Tā var noķert viņas mērķtiecīgo raksturu, spēju ar cilvēkiem atrast acumirklīgu kontaktu un sirdssiltumu.

M. Rebekas vienkāršība un atklātība burtiski atbruņo, pēc Vīnes valsts operā nodziedātās Džuljetas un stāvovāciju bangojuma, autogrāfu kārotāju rindām, pēc slavas vārdiem par Normu Triestes operā, pēc preses slavinājumiem par Taīdas dziedājumu Zalcburgā, Marina savā mājā Latvijā kopā ar meitu Katrīnu mazgās traukus, tīra māju, kārto kārtējās ceļasomas un dodas uz jūru.Dziedātājas Marinas Rebekas portretējumā satiksiet arī viņas tuvos cilvēkus, kuri 13 gadīgo meiteni savulaik iedvesmoja dziedāt, sasniegt izsapņoto mērķi. Viņa izraudāja savas asaras arī tad, kad Latvijas Mūzikas akadēmijā viņu neuzņēma, bet devās studēt uz Rosīni akadēmiju Itālijā.

Filmu par operas zvaigzni Marinu Rebeku veidoja žurnāliste Ilze Strenga, režisore Zita Kaminska, operatori Harijs Katlaps, Raivo Freimanis, Andris Sarma, Normunds Pavlovskis, Dzintars Spriņģis, Ēriks Kraiņevs, skaņu režisore Irita Skurule.
 

Pianistu dinastija – tēvs Sergejs Osokins, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akdēmijas profesors kopā ar saviem dēliem Andreju un Georgiju rada tik spēcīgu klaviermūzikas enerģiju, ka klausītāji vēl ilgi viņus pēc koncertiem sveic ar stāvovācijām.

Tāds bija arī viņu kopīgais koncerts šī gada janvārī Latvijas Nacionālās operas un baleta zāle, kad publika kopā viņus dzirdēja pirmo reizi.

Visus trīs Osokinu dzimtas pianistus vieno nemitīga tieksme pēc aizvien jaunām atklāsmēm mūzikā. Visiem trijiem spēlēt kopā ir viņu radošais izaicinājums pašiem, jo katrs pats ir spoža un talantīga personība.

Filmā būs iespēja tikties ar mūziķiem arī personīgi, kad talantīgie puiši ne tikai spēlē klavieres un gatavojas koncertiem, bet arī ļaujas studentu dzīves stāstiem un citām radošām lietām, kas viņus aizrauj.

Filmu par Osokinu dzimtas pianistiem veidoja žurnāliste Ilze Strenga, režisore Zita Kaminska, operatori Andris Sarma, Ēriks Kraiņevs, Harijs Katlaps, Aldis Šēnbergs, Aivars Erdmanis, Normunds Pavlovskis, skaņu režisore Irita Skurule, Diāna Pāvelsone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti