Rīta Panorāma

Polijā neielaiž vairākus tūkstošus migrantu no Baltkrievijas

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Radīta jauna koncertprogramma «Mēness starus stīgo»

Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins valsts svētkos sveiks ar jaunu koncertprogrammu

Mūziķu tandēms – dziedātāja un pianiste Katrīna Gupalo un pianists Andrejs Osokins – radījuši jaunu koncertprogrammu “Mēness starus stīgo”, kas izveidota īpaši Latvijas valsts svētku laikam rudenī. Pirmatskaņojumu tā piedzīvos 12. novembrī Jelgavā, kam sekos koncerts 13. novembrī Līgatnē, informēja mūziķu pārstāvji.

Programmas pieteikumā solīts, ka tajā iekļauti “izcilākie un emocionālākie latviešu komponistu skaņdarbi klavierēm solo un klavierēm četrrocīgi, kā arī dvēseliskās, gleznainās un krāšņās Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa dziesmas un latviešu tautasdziesmas īpaši veidotās aranžijās. Izskanēs Emīla Dārziņa “Teici to stundu, to brīdi”, “Kā zagšus, tik lēnām”, “Vēl tu rozes plūc”, “Mana laime”, “Aizver actiņas un smaidi”, “Rezignācija”, Alfrēda Kalniņa “Brīnos es”, “Sapņu tālumā” un “Līst klusi”, tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” , “Kumeliņi, kumeliņi”, “Pūt, vējiņi”, “Ai, jel manu vieglu prātu” un daudz citu dziesmu un skaņdarbu.”

Katrīna Gupalo par jauno koncertprogrammu sacīja: “Šogad vēlējos valsts svētkus piedzīvot īpaši – būt klātesoša, radīt ko tādu, kas ļautu man vienlaikus ne tikai personīgi piedzīvot, bet arī sniegt šo svētku saviļņojošās emocijas citiem, vairojot piederības sajūtu Latvijai.

Latviešu solo dziesmas mēs ar Andreju izpildīsim daudz intīmākās versijās, radot dziļi personisku un apgarotu svētku sajūtu.”

“Latviešu klaviermūzikai manā repertuārā allaž bijusi īpaša nozīme un ļoti priecājos, ka nu šajā mūzikā tiksimies arī kopā ar Katrīnu. Programmas ideja aizsākās jau 2018. gadā, kad devāmies mūsu pirmajā ASV tūrē un līdznostatījām latviešu un amerikāņu komponistu daiļrades dažādu žanru mūzikā. Nu programmu esam attīstījuši, bagātinājuši un nevaram sagaidīt, kad varēsim dalīties tajā ar klausītājiem,” atzīmēja Andrejs Osokins.

Tuvākajā laikā gaidāmi arī citi Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina koncerti. Katrīna Gupalo ar solo programmu “Tauriņa samtainā smarža” 16. oktobrī viesosies Dobeles koncertzālē “Zinta” un 24. oktobrī Lūznavas muižā. Andreja Osokina klaviermūzikas koncerts “Osokins – Bēthovenam” 29. oktobrī izskanēs Jēkabpilī Krustpils kultūras namā, savukārt 16. novembrī pianists uzstāsies jaunā “Yamaha” koncertflīģeļa ieskandināšanas koncertā Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas koncertzālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti