Kaspars Zemītis aicina uz solo albuma prezentācijas koncertu «Mana lūgšana»

Ģitārista un komponista Kaspara Zemīša pirmā albuma „Mana lūgšana” prezentācijas koncerts Lieldienu noskaņā notiks 30. martā Rīgas Domā plkst. 19.

Koncertā skanēs Kaspara Zemīša oriģinālmūzika un aranžējumi no jaunā albuma, kas ierakstīts sadarbībā ar Valsts akadēmisko kori (VAK) "Latvija". Koncertā piedalīsies arī viesmākslinieki, ar kuriem mūziķim jau ir izveidojusies ilggadēja sadarbība: stīgu kvartets – Līva Plociņa, Madara Gaile, Ineta Abakuka, Māra Botmane, vokālā grupa "Schola Cantorum Riga" un Renārs Kaupers.

„Koncerts man personīgi būs ļoti īpašs, jo tajā skanēs manis rakstīta mūzika un aranžējumi, kura ir apkopota manā pirmajā solo albumā „Mana lūgšana”. Koncerts vienlaikus būs pirmā solo albuma „Mana lūgšana” prezentācija klausītājiem, kurā ietvertā mūzika atspoguļo manu ticību, kas ir mans lielākais iedvesmas avots. Rīgas Doma koncertā ģitāras skanējums būs akadēmiskāks, pateicoties izcilajiem partneriem - diriģentam Mārim Sirmajam un korim ''Latvija''. Tieši Māra Sirmā aicinājums rakstīt Mesu korim un ģitārai 17. Starptautiskās garīgās mūzikas festivālam bija kā pirmais impulss jaunā albuma tapšanā. Albumā iekļaujot Mesu, kas atspoguļo mana dievkalpojuma sajūtu, atlika vien izvēlēties atlikušos skaņdarbus ar garīgu tematiku, kas bagātinātu albumu. Koncertā spēlēsim gan skaņdarbus no jaunā albuma ar Māri Sirmo un Valsts akadēmisko kori ''Latvija'', gan arī mūziku, kas radusies sadarbībā ar labiem draugiem - Guntaru Prāni un vokālo grupu ''Schola Cantorum Riga'' un stīgu kvartetu, ar kuru esam izbraukājuši Latviju ar programmu "Ģitāra un stāsti". Kā arī Renāru Kauperu, ar kuru pēdējos gados esam divatā spēlējuši tieši baznīcās un atraduši kopīgu muzicēšanas sajūtu,” stāsta Kaspars Zemītis un aicina uz tikšanos koncertā.

Kasparam Zemītim ir vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredze, spēlējot dažādos sastāvos un mūzikas stilos. Spēlējis grupā "Time After Time". Muzicē kopā ar dziedātājiem Intaru Busuli, Lindu Leen, Renāru Kauperu, Igo u.c.. Piedalījies koncertprogrammās ar Latvijas Radio kori un VAK "Latvija", Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, operdziedātājiem Elīnu Šimkus, Evitu Zālīti,  Guntaru Ruņģi, kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu.

Paralēli muzikālajai darbībai Kaspars Zemītis strādā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) kā lektors un pasniedz jaunajiem studentiem klasisko ģitārspēli. Viņš ir pirmais, kurš ieguvis Latvijā maģistrā grādu ģitārspēlē JVLMA. Uzreiz pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas uzsācis arī savu solo koncertdarbību, veiksmīgi apvienojot klasisko mūziku ar mūsdienīgo, parādot ģitāras nebeidzamās iespējas. Pirmais nozīmīgākais solokoncerts Kasparam Zemītim notika 2013. gada 30. aprīlī Doma baznīcā ar koncertprogrammu "Eklektika".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti