Sadaļas Sadaļas

Kārlis Kazāks prezentēs solo albumu «Un viņa»

23.aprīlī mūzikas namā "Daile" Rīgā notiks dziesminieka Kārļa Kazāka ceturtā solo albuma "Un viņa" prezentācijas koncerts.

Koncertā piedalīsies mūziķi, kuri jau ilgāku laiku ir spēlējuši kopā ar Kārli Kazāku - bundzinieks Juris Kroičs, ģitārists Māris Bīmanis, pianiste un dziedātāja Anete Kozlovska, ģitārists un dziesmu producents Gints Sola, kā arī dāmas, kuras ir piedalījušās jaunā albuma ierakstā - čelliste Undīne Balode, akordeoniste un dziedātāja Liene Dravniece, basģitāriste Maija Ušča un lietuviešu dziedātāja un vijolniece Milda Adrijuskaitė.

"Man katra jauna dziesma ir kā atklājums. Vispirms jau - pašam sev. Tas ir arī piedzīvojums, kura nozīmi ne vienmēr spēju aptvert uzreiz - nereti iepazīstu dziesmas no jauna un pavisam citādāk ilgi pēc to tapšanas. Man nav viegli pat pašam sev atrast skaidrojumu, kādēļ kāda dziesma pēc tās ierašanās pie manis izgaist, savukārt kāda cita sagaida ierakstu un atrod savu ceļu pie klausītājiem," teic Kārlis Kazāks.

Par jauno albumu mūziķis saka: "Albums "Un viņa" - tas esmu es pats, es tagad, es šajā brīdī, šeit - starp saviem cilvēkiem, starp saviem sapņiem. Man ir nojauta, ka tiem klausītājiem, kuri ir sekojuši līdzi un piedalījušies manā jeb, pareizāk sakot, mūsu mūzikas pasaulē, šis albums nebūs nekas pārsteidzošs. Es neesmu apzināti meklējis sevi man neierastos un jaunos mūzikas žanros un izpausmēs. Esmu ļāvies dziesmu maģiskajam plūdumam un brīnišķīgi muzikāliem cilvēkiem, kurus uzrunāju piedalīties albuma ierakstā."

Līdz šim Kārlis Kazāks ir izdevis trīs solo albumus: "Uz manām plaukstām" (2007), "16 stundas"(2011) un "Gultnes" (2013). Dziesminieks ir radījis arī divus šūpuļdziesmu albumus bērniem - "Mēness ceļu rādīs miega peles vezumam" (2007) un "Tēti dzied šūpuļdziesmas", kas ir radīts kopā ar sabiedrībā zināmiem tēviem un ticis dāvināts Latvijas bērnunamiem un sociālajiem dienestiem. Pirms albuma "Un viņa" izdošanas Kārlis Kazāks ir radījis oriģinālmūziku Latvijas Leļļu teātra izrādei "Emīls un Berlīnes zēni" (režisors Ģirts Šolis) un izrādei Latvijas Nacionālajā teātrī "Jaunā ārsta piezīmes" (režisori Jānis Vimba un Kaspars Zvīgulis).

"Diezgan nozīmīgu savas dzīves laiku, atrodoties mūzikas pasaules apritē, es vēl joprojām tomēr neesmu iemācījies izbaudīt dziesmu ieraksta procesu. Man vistuvākais un nozīmīgākais mirklis ir dziesmas rašanās brīdis. Par pavisam īpašiem brīžiem un piedzīvojumiem man kļūst satikšanās ar klausītāju. Koncertos es izbaudu mirkli, kurā manis dziedātās dziesmas atskan klausītājā. Katrā klausītājā. Un katru reizi citādāk. Man ir svarīgi, lai klausītājs nav nemainīgs lielums. Man ir svarīgi, lai mēs abpusēji jūtam viens otru. Piedzīvojam sastapšanos. Tāpēc man ir vieglāk, ja arī ieraksta process kļūst par piedzīvojumu, gan man, gan visiem, kuri tajā piedalās. Es esmu patiesi pateicīgs visiem, kuri pievienoja savas sajūtas albuma ieraksta tapšanā. Es novērtēju un izbaudu katru no jauna radīto skaņu - tās visas papildina manas dziesmas, tās visas padara manas dziesmas par krāšņākiem stāstiem," norāda dziesminieks Kārlis Kazāks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt