Karels Marks Šišons uzstāsies festivālā «Sensus» ar diviem koncertiem

Ar diviem simfoniskās mūzikas koncertiem festivālā „Sensus“ Latvijā atgriežas slavenais diriģents Karels Marks Šišons. Latvijā iemīļotais mākslinieks pie diriģenta pults stāsies simfoniskās mūzikas koncertos „Rožu kavalieris“, kas festivālā izskanēs 14. jūlijā plkst. 19.00 Ventspils teātra namā “Jūras vārti” un 15. jūlijā plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Rīgas festivāla orķestra izpildījumā.

Daļu no "Rožu kavaliera" koncertprogrammas īpaši veidotā koncertā bērniem un vecākiem varēs dzirdēt arī dienas koncertā – 15.jūlijā plkst. 14.00 “Lielajā dzintarā”.

“Esmu gandarīts atgriezties Latvijā, ko dievinu, lai uzstātos jaunajā klasiskās mūzikas festivālā „Sensus“. Kopš 2013. gada es šeit neesmu uzstājies ar simfonisko mūziku un nespēju sagaidīt, kad varēšu atgriezties pie savas iemīļotās publikas. Latvijas koncertu auditorija ir pasaulē labākā publika - tās dāsnums un zinātkāre mums, māksliniekiem, liek justies kā mājās. Laikā, kad strādāju ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO), mēs kopā piedzīvojām daudzus reta skaistuma un cilvēcīgu emociju mirkļus, kurus es nekad neaizmirsīšu," par atgriešanos Latvijā saka diriģents Karels Marks Šišons.

Koncerta “Rožu kavalieris” programmā – Mihaila Gļinkas operas “Ruslans un Ludmila” virpulīgā uvertīra, Igora Stravinska krāsainā svīta no baleta “Ugunsputns” un Riharda Štrausa izsmalcinātā un vīniski krāšņā svīta no operas “Rožu kavalieris”. Īpašs brīdis – pasaulslavenā vijolnieka, Eiropas labāko orķestru sadarbības partnera Sergeja Krilova solo Pētera Čaikovska populārajā Vijoļkoncertā.

Festivāla "Sensus" spožākajā mūzikālajā notikumā Latvijas festivāla orķestra sastāvā kopā ar vadošajiem Latvijas mūziķiem muzicēs visi festivāla viesmākslinieki. Orķestra stīgu grupas vadīs slaveno "Berlīnes filharmoniķu" mūziķi - vijolnieki Luiss Felipe Koeljo un Marlēne Ito, altists Hoakins Rikelme Garsija un kontrabasists Gunārs Upatnieks, savukārt čellu grupas līdere būs Sennu Laine – Berlīnes Valsts operas orķestra solo čelliste. Par izcilu pūšaminstrumentu skanējumu rūpēsies Amsterdamas Karaliskā "Concertgebouw" orķestra fagotu grupas koncertmeistars Gustavo Nunjess, kā arī pirmais un līdz šim vienīgais trombonists, kurš ieguvis pirmo vietu starptautiskajā ARD izpildītāju konkursā Fabrīss Millišers, orķestra "Berlīnes filharmoniķi" mežragu grupas mūziķis Andrejs Žusts un trompetes virtuozs Aleksandrs Batī.

„Es vēlētos uzteikt un apsveikt klasiskās mūzikas festivāla „Sensus“ organizatorus, kuriem izdevies izveidot tik bagātīgu un fantastisku pasākumu programmu ar vairākiem pasaules nozīmīgākajiem māksliniekiem. Esmu pārliecināts, ka kopā mēs padarīsim festivālu „Sensus“ un tā koncertus patiesi neaizmirstamus un lieliskām emocijām caurstrāvotus,“ par gaidāmajiem koncertiem izsakās diriģents.

Jau vēstīts, ka no 12. līdz 15.jūlijam Kurzemes pilsētās norisināsies pirmais klasiskās mūzikas festivāls „Sensus“, kurā piedalīsies vairāk nekā 80 Berlīnes Filharmoniķu, Amsterdamas ''Concertgebouw'' un citu labāko Eiropas simfonisko orķestru vadošie mūziķi – nozīmīgāko starptautisko izpildītājmākslinieku konkursu laureāti. Festivāla programmā plānoti vairāki kamermūzikas un simfoniskās mūzikas koncerti, meistarklases mūzikas studentiem un bērnu programma ar ģimenēm īpaši draudzīgām biļešu cenām.

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti