JVLMA simfoniskā orķestra koncerts «Jaunie diriģenti»

Sestdien plkst. 16.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē  simfoniskās mūzikas koncertā „Jaunie diriģenti” kopā ar JVLMA simfonisko orķestri uzstāsies lieliski jaunie mūziķi - solisti Edgars Vaivods /timpāni/ un Elvijs Endelis /timpāni/, daudzsološo diriģentu Krišjāņa Kārkliņa un Gunta Kuzmas vadībā.

Koncertprogrammā iekļauti četri ļoti atšķirīgi skaņdarbi. Piedāvātās mūzikas daiļums raksturojams ar emocionalitāti, azartiskumu un melodisku skaistumu. Vienā flangā romantisms – Franča Šūberta tik skaistā un tik traģiskā „Nepabeigtā simfonija” un Mihaila Gļinkas poētiskais, lidojošais „Valsis fantāzija”. Otrā – košā un efektīgā Igora Stravinska svīta no baleta „Ugunsputns” un pavisam vēl nepazīstams darbs, līdz ar to koncerta lielākā intriga – vācu jaunās paaudzes komponista Derika Listemaņa koncertfantāzija „Insignium” orķestrim un diviem solistiem – sitaminstrumentālistiem. Abiem jaunajiem diriģentiem šī programma reizē ir arī bakalaura studiju noslēguma eksāmens.

Koncertā, kurā galvenā loma atvelēta jaunajiem, topošajiem māksliniekiem, būs iespēja baudīt jaunības entuziasmu un radošā gara dzirkstījumu, ko jutīsim, kad JVLMA simfoniskais orķestris atradīs kopīgu valodu ar diviem talantīgiem diriģēšanas studentiem un saspēlēsies ar diviem jauniem solistiem. Jāatzīmē, ka JVLMA simfoniskais orķestris izpildījuma kvalitātes un muzikālā izteiksmīguma ziņā ieņem stabilu vietu citu Latvijas simfonisko orķestru vidū. Tas spilgti pieteicis sevi kā profesionāls kolektīvs, kas tā mākslinieciskā vadītāja Andra Vecumnieka vadībā un sadarbībā ar spožiem pašmāju un ārvalstu diriģentiem ik gadu īsteno vairākas mākslinieciski augstvērtīgas un profesionāli atskaņotas koncertprogrammas. 

Diriģents Guntis Kuzma absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas klarnetes klasi pie profesora Sigurda Circeņa un papildinājies daudz un dažādās meistarklasēs pie pasaules labākajiem klarnetistiem. G. Kuzma mācījies arī Stokholmas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, ir daudzu prestižu klarnetes spēles konkursu laureāts. Kopš 2008. gada Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klarnešu grupas koncertmeistars, kā arī „Simfonietta Rīga” pirmā klarnete. Šogad G. Kuzma absolvēs Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura programmas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi pie Mārtiņa Ozoliņa.

Diriģents Krišjānis Kārkliņš absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas klasi pie docētāja Andra Veismaņa. Savu izglītību K. Kārkliņš papildinājis, stažējoties Pēterburgas konservatorijā pie prof. Aleksandra Aleksejeva un ERASMUS studijās Igaunijas Mūzikas akadēmijā pie prof. Paula Megi. Šogad K. Kārkliņš absolvēs Latvijas Mūzikas akadēmijas bakalaura programmas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi pie Andra Vecumnieka.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt