Jūlijā notiks 14. Introvertās mākslas festivāls «Ad Lucem»

No 21. līdz 29. jūlijam notiks 14. Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem", piedāvājot koncertus Rīgā, Siguldā un Ventspilī.

Festivālā šogad uzstāsies tādi izcili mākslinieki kā Aleksejs Arhipovskis, Latvijas Radio koris, skandināvu mūzikas ansamblis „Groupa", Timo Vēnenens, Laima Jansone, Sauļus Petreikis un citi. Izstādēs, koncertos, radošajās darbnīcās un meistarklasēs festivāla dalībnieki aicinās cilvēkus uz mirkli apstāties un piedzīvot cilvēka garīguma meklējumus mākslā un mūzikā.

Festivāla "Ad Lucem" atklāšanas koncertā 21. jūlijā Rīgas Kongresu namā uzstāsies mūsdienu izcilākais balalaikas virtuozs Aleksejs Arhipovskis, kuru kritiķi viņa meistarības dēļ nodēvējuši par „balalaikas Paganīni". To, ko Arhipovskis spēj paveikt uz trim stīgām, ir neiespējami aprakstīt un vēl grūtāk – iedomāties.

„Alekseja Arhipovska rokās balalaika skan pārmaiņus kā arfa, klavesīns, bandžo un visbeidzot - kā visu laiku un tautu stīgu instrumenti vienlaikus," mūziķis novērtēts medijos.

Savukārt Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā 22. jūlijā Rīgas Jēzus baznīcā izpildīs Johana Sebastiāna Baha mūziku un speciāli Latvijas Radio korim radītus katalāņu komponista Bernata Vivankosa skaņdarbus.

Koncertā "Ziemeļu mūzikas meistari" 24. jūlijā Spīķeru koncertzālē Rīgā skanēs skandināvu mūsdienu tautas mūzika ansambļa "Groupa" izpildījumā. Viņu spēles smalkais vijums, virtuozitāte un improvizācijas gars ir kvalitātes, kas vienmēr savaldzina klausītājus, un pavisam īpašs un neparasts ir perkusionista Terjes Isungseta pašdarināto sitaminstrumentu klāsts un spēles veids. Zinātāji saka, ka „grupa ir sava svara vērta zeltā”.

No 25. jūlija par festivāla mājvietu kļūs Sigulda, kur 25. un 26. jūlijā norisināsies festivāla radošās nometnes pasākumi, meistarklases un koncerti.

26. jūlijā koncertzālē „Baltais flīģelis” uz koncertu „Somu laikmetīgā mūzika un deja” aicinās Latvijas klausītājiem pazīstamie mākslinieki no Somijas – Timo Vēnenens un Peivi Jervinena. Dueta „Duo Mitrej” programmas uzmanības centrā ir dejas performance apvienojumā ar mūzikas izpildījumu, horeogrāfa un mūziķa iekšējās pasaules meklējumi. Savukārt tās pašas svētdienas rītā Siguldas Jaunās pils dārzā ansamblis „Vecpilsētas dziedātāji” sniegs bezmaksas koncertu, atskaņojot vokāli instrumentālu programmu „Saules dziesmas”.

Festivāla noslēguma koncerts „Baltu un persiešu etno mūzika” šogad izskanēs divas reizes – 28. jūlijā Ventspils teātra namā „Jūras vārti” un 29. jūlijā Siguldā, koncertzālē „Baltais flīģelis”. Tajā piedalīsies dažādu valstu mākslinieki, kurus vieno mīlestība uz harmoniju, dvēseles gaismu un uz ideju, kas spēj vienotā izjūtā savienot dažādu tautu un reliģisko piederību cilvēkus. Gadsimtiem seno baltu un sūfiju mūziku atskaņos Sauļus Petreikis (Lietuva), Laima Jansone (Latvija), Hamidreza Rahbaralams (Irāna), Mārtiņš Miļevskis (Latvija) un instrumentālā grupa. Savukārt uzvedumu papildinās izcilais turku dejotājs un horeogrāfs Alpers Akčajs un irāniešu kaligrāfijas mākslas vizualizācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti