«Jersika Records» atvēršanas svētkos prezentēs divas jaunas skaņuplates

Sestdien, 7. oktobrī, Jersikas ielas vinila dienas ietvaros tiks prezentēta mūzikas ierakstu kompānija “Jersika Records”, kā arī divas pirmās kompānijas izdotās skaņu plates - The Gerhard Ornig / Toms Rudzinskis Quartet albums “Locomotion!” un Staņislava Judina un Asnātes Rancānes albums “OP.2”.

“Jersika Records” ir džeza, improvizētās un eksperimentālās mūzikas izdevniecība, kuras ieraksti tiek izdoti tikai vinila skaņuplašu formātā, kā arī publicēti visos mūzikas straumēšanas servisos. "Jersika Records" ir daļa no "Mango Vinyl Press", kas nākamajā gadā plāno uzsākt vinila plašu ražošanu Latvijā.

Pirmā skaņuplate, kas izdota “Jersika Records Analogue” sērijā, ir "The Gerhard Ornig / Toms Rudzinskis Quartet" albums “Locomotion!”. Trompetists Gerhards Ornigs, saksafonists Toms Rudzinsks kopā ar bundzinieku Andri Buiķi un kontrabasistu Petu Klīveru radījuši oriģinālu un laikmetīgu džeza mūziku. Kvarteta skanējums ir tradīcijās balstīts, moderns, dinamisks un enerģisks. Ieraksts veikts analogi, uz lentas, mūziķiem spēlējot kopā vienā telpā, kas ir īpaši akustiski projecēta un ierīkota studijā "LokoMotiv Room".

Otrā skaņuplate, kas izdota “Jersika Records Digital” sērijā, ir Staņislava Judina un Asnātes Rancānes albums “OP.2”, kas patīkami pārsteidz ar laikmetīgu folkloras interpretāciju ambientā, eksperimentālā un meditatīvā mūzikā. Ieraksta skanējumu raksturo spēcīgs dziedājums un novatoriska pieeja kontrabasa spēlē, kas atklāj šī instrumenta plašās iespējas.

Jersikas ielas vinila diena risināsies visas dienas garumā, no plkst. 10.00 notiks skaņuplašu tirdziņš, kurā piedalīsies pašmāju kolekcionāri, tirgotāji un vinila entuziasti, dodot iespēju ikvienam redzēt, dzirdēt un iegādāties visdažādāko žanru un vecumu skaņuplates, atskaņotājus un citus ar vinilu saistītus aksesuārus.

Pasākuma ietvaros notiks džeza vēsturnieka Indriķa Veitnera lekcija “Latvijas džeza ieskaņojumi vinilā”, bet ar džeza perfomanci uzstāsies Kaspara Kurdeko projekts “KlusiKlusi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti