Jelgavas bigbendam panākumi prestižā konkursā Nīderlandē

Jelgavas bigbends Raita Ašmaņa vadībā atgriezies no prestižā starptautiskā bigbendu konkursa “International Big Band Competition IBBC – Hoofddorp, the Netherlands”, kur sīvā konkurencē starp 15 bigbendiem pirmās klases grupā izcīnījis otro vietu konkursa fināla kārtā.

Konkursā, kas 10. jūnijā Hofdorpas pilsētā (Nīderlande) norisinājās jau 21. reizi, bigbenda mākslinieciskais vadītājs bija izvēlējis atskaņot savdabīgu programmu, proti, pamatā to veidojot no latviešu izcilāko džeza mūziķu populārākajiem darbiem, kas savulaik guvuši slavu ārpus Latvijas. To sarakstā tādi Gunāra Rozenberga darbi, kā “Visa”, “This Milk is Too Strong for Me”, “Boogie-Woogie” un citi, R. Paula “Jazz Expression Nr. 1” un “Jazz Expression Nr. 2”, kā arī Gordona Gudvina skaņdarbs “Count Bubba’s Revenge” un viņa aranžējums Džordža Gēršvina skaņdarbam “Rhapsody in Blue”, kas pieskaitāms pie augstākās grūtības pakāpes repertuāra. Bigbendam uz pāris skaņdarbiem pievienojās arī jaunā, daudzsološā soliste Līva Dumpe, kura šobrīd studē džeza vokālu Amsterdamas Konservatorijā.

Konkursa norise notika vairākās kārtās. Pirmajā kārtā tika iesūtīti ieraksti, un konkursa organizatori dalībai otrajā kārtā Nīderlandē apstiprināja 15 bigbendus pirmās klases grūtības pakāpes grupā, kurā piedalījās arī Jelgavas bigbends un konkurenti no Polijas, Vācijas, Nīderlandes, Beļģijas, Lielbritānijas un ASV. Finālā Jelgavas bigbends R. Ašmaņa vadībā ieguva otro vietu, apsteidzot “Creative Arts Jazz Band” no Ņūdžersijas (ASV), bet pirmo vietu atstājot mājiniekiem – “Big Band Blast!” (Nīderlande).

Konkursu vērtēja prestiža žūrija, kuras sastāvā mūziķi no slavenā Ķelnes Radio bigbenda (West Deutsch Rundfunk): trompetists Endijs Haderers un bundzinieks Hans Dekers. Žūrijas locekļi īpaši uzteica bigbenda intonatīvo precizitāti, muzikalitāti un augsto profesionalitāti.

“Jelgavas bigbends savas pastāvēšanas laikā tik augsta līmeņa konkursā piedalījās pirmo reizi. Prieks, ka izdevās godam pārstāvēt Latviju un Jelgavu. Neviens džeza kolektīvs no Latvijas līdz šim šajā konkursā nebija piedalījies," norāda bigbenda līderis Raitis Ašmanis.

Jelgavas bigbends ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu apvienība ar vēsturi un tradīcijām kopš 1991. gada. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kas kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru ārzemju un latviešu komponistu mūziku.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti