PārMijas

KARSTI IESPAIDI! Latvijas Radio koris "Pasaules mūzikas dienās" Tartu

PārMijas

Maigais kautiņš jeb 4 deserta kārtas. Armands Siliņš rīko jau sesto "Sansusī" vakaru Rīgā

Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis: Šādu mūziku miegains spēlēt nevar

Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis: Šādu mūziku miegains spēlēt nevar

Jelgavas bigbends savā tradicionālajā pavasara koncertā, kas šogad skanēs 10. maijā plkst. 19.00 Jelgavas Kultūras namā, uzstāsies kopā ar austriešu "Hammond" ērģeļu virtuozu Rafaelu Vresnigu un dziedātāju Elzu Rozentāli, bet koncerta pirmā daļa sola pamatīgu pārsteigumu!

Jelgavas bigbends ir draudzīga kompānija, kas allaž mācējis sadraudzēties ar jaunajiem mūziķiem, un draudzība, kas iedibināta, tiek arī labi uzturēta. Viens no šādiem mūziķiem ir izcilais "Hammond" ērģeļu virtuozs, džeza, blūza, fanka un soulmūzikas meistars Rafaels Vresnigs. Viņš ieskaņojis 20 albumus, uzstājies teju visos kontinentos un ar savu spēli jau apbūris arī Latvijas klausītājus. Vairākkārt atzīts par "Gada labāko ērģelnieku" prestižajā amerikāņu džeza žurnāla "DownBeat" kritiķu aptaujā, taču Rafaels ne tikai izcili pārvalda iespaidīgo instrumentu, bet arī aranžē un komponē. Jelgavas bigbends ar viņu ticies apmēram pirms gada.

"Mūsu sadarbība bija ļoti spontāna, ļoti spilgta, jo Šauļu džeza festivālā uzstājāmies uz brīvdabas skatuves.

Mūzika bija tāda... Es pat teiktu, ja būtu jumts, tad to norautu," atklāj Jelgavas bigbenda vadītājs Raitis Ašmanis.

"Mūzika ir tik ekspresīva, aranžējumi tik piesātināti, jo Hamonda ērģeles jau pašas par sevi ir spēcīgs instruments. Turklāt viņa aranžējumi ir ļoti bigbendiski – visiem ir, ko darīt, sevišķi jau ritma instrumentiem, bungām, ģitārai. Esmu ļoti priecīgs atkal sadarboties ar Rafaelu, jo pēc veiksmīgās uzstāšanās pagājušajā gadā Šauļos man uzreiz bija skaidrs, ka sadarbosimies atkārtoti."

Kopumā Rafaelam Vresnigam ar latviešu mūziķiem izveidojušies labi kontakti jau gadus piecus. Viņa instruments ir Hamonda ērģeles, kas beidzamajā laikā piedzīvo renesansi. "Ērģeles jau pašas par sevi ir vesels orķestris, un te vēl bigbends klāt – ar Rafaela palīdzību varam šo instrumentu vairāk iepazīt, viņš mūs izglīto."

Pats Rafaels atzinis, ka Hamonda ērģeles ir viņa alter ego. Arī viņš pats ir temperamentīgs.

"Šādu mūziku miegains spēlēt nevar," piekrīt Raitis Ašmanis. "Viņš piespēlē arī tamburīnu un padejo Ņūorleānas stilā – ir forši!"

Kopā ar Jelgavas bigbendu būs arī dziedātāja Elza Rozentāle – māksliniece ar unikālu un Latvijas muzikālajai videi neraksturīgi spēcīgu vokālu, kurā samtainais tembrs mijas ar etno dziedājuma pamatīgumu un jaudu. Ilggadēji piedalījusies režisora Viktora Runtuļa veidotajos "Cabaret" koncertuzvedumos, koncertē ar etnodžeza grupu "Bur mani", dzied džezu un populāro mūziku.

Koncerta otrajā daļā skanēs džeza klasika Rafaela Vresniga aranžējumos un viņa oriģinālskaņdarbi "Hammond" ērģelēm un bigbendam, savukārt pirmajā daļā klausītājus gaida pārsteigums, jo

Jelgavas bigbends piedāvās savas radošās virtuves viskarstāko jaunumu, kam ciešs sakars ar mūsu Raimonda Paula mūziku kāda ļoti slavena amerikāņu džeza bigbenda aranžētāja versijā...

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti