Jēkabpils novada deju kolektīvi un mūziķe Inga Karpiča radījuši videoklipu «Mīļā Māra maizi cepa»

Apvienojoties Jēkabpils novada deju kolektīviem “Deldze”, “Solis”, “Landi” un etnomūzikas māksliniecei Ingai Karpičai, 2020. gada vasaras izskaņā tapis videoklips “Mīļā Māra maizi cepa”, informēja videoklipa idejas autore, režisore, horeogrāfe un deju kolektīvu vadītāja Daiga Ģeidāne.

Videoklipā satiekas tautasdziesmas vārdi ar Ingas Karpičas mūziku, Daigas Ģeidānes ilgi auklētā ideja un mīlestība pret tautas deju un maizes tapšanas tradīciju, un Jēkabpils novada dejotāju deju soļi.

Videoklipa autori skaidroja, ka “latvieši paaudžu paaudzēs ir pārtikuši no tā, ko dod zeme un darbs. Galvenais ēdiens visos gadalaikos bijusi pašcepta maize. Arī šodien latvietim maize ir tikpat svarīga un svēta kā pirms vairākiem gadu simtiem.”

Videoklipa idejas, scenārija un horeogrāfijas autore Daiga Ģeidāne par ideju teica: “No manas bērnības līdz šodienai atmiņā spilgti saglabājusies neatkārtojamā pašu ceptās maizes smarža, kas piepildīja visu māju.

Šī doma par maizes ceļa parādīšanu no grauda līdz klaipam manī dīdījās jau sen.

Un šovasar, izdzirdot Ingas Karpičas dziedāto tautasdziesmu “Mīļā Māra maizi cepa”, viss maizes tapšanas ceļš salikās kā puzles gabaliņi, veidojot stāstu, bildi, par ko biju sapņojusi.”

Inga Karpiča

“Mani ļoti iedvesmoja tā sirds sajūta, aizrautību, nodošanās, kas piemīt Daigai un pāriet arī pārējos grupas biedros. Tā pašiniciatīva un darba mīlestība, kas vienkāršu ideju paceļ tik augstu, ka nav manāma ierastā filmēšanas laukuma spriedze, nopietnība. Caur šiem cilvēkiem piedzīvoju darba patiesu izbaudīšanu, radot katru mirkli kā īpašu kopā būšanu savējo lokā. Īstena iedvesma pieredzēt lielo potenciālu, ko nes vienkāršība, dabiskums un īstums,” sajūtās dalījās Inga Karpiča.

Videoklipa filmēšana notika Jēkabpils novadā sadarbībā ar vietējām zemnieku saimniecībām “Celmenieki”, “Stabiņi”, “Vārpiņas”, biedrību “Akācija Plus”, amatniecības centru “Rūme” un kempingu “Kalnāres”. Pirmatskaņojumu videoklips piedzīvoja 2020. gada 19. septembrī amatniecības centrā “Rūme” Jēkabpils novadā pasākumā “Dzejas krājumi ziemai”. Videoklipā izmantoti deju kolektīvu dalībnieku – Kaspara Sēļa un Jāņa Prodišķa – filmētie kadri, montāža – Kaspars Sēlis.

Inga Karpiča aktīvi ar mūziku nodarbojas jau kopš 2013. gada. Viņas debijas albums “Dvēseles dziesma” klajā nāca 2014. gadā, bet albums “Zelta trepes” tika izdots pērn. Inga sadarbojusies dažādiem tautas un etnomūzikas projektiem, tajā skaitā “KathmanduFusionBand” un producentu Aināru Majoru. Organizējusi pasākumu sēriju “Dziedināšanās caur tautasdziesmu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti