Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ilzi Vinķeli

Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Cīruli

Operdziedātāji Jolanta Strikaite - Lapiņa un Rihards Millers - «Dzejnieka mīla»

Jaunie operas solisti Jolanta Strikaite un Rihards Millers koncertā «Dzejnieka mīla»

12.martā plkst. 15 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks koncerts "Dzejnieka mīla". Tajā jaunie Latvijas Nacionālās operas solisti Rihards Millers (baritons) un Jolanta Strikaite-Lapiņa (soprāns) iejutīsies dzejnieka un viņa iemīļotās tēlos, tā apliecinot, ka spēj iekļauties ne vien liela sastāva teatrālos uzvedumos, bet arī līdz niansēm iejusties kamermūzikas žanrā. Pie klavierēm - koncertmeistare Ērika Apeine.

Koncerta programmas centrā - Roberta Šūmaņa dziesmu cikls "Dzejnieka mīla", kas ir viens no slavenākajiem romantisma laikmeta vokālajiem cikliem. Latvijā tas diemžēl skan reti. Neparasto iespēju dzirdēt visu ciklu kopumā piedāvās Latvijas Nacionālās operas solists baritons Rihards Millers un koncertmeistare Ērika Apeine.

Šo ieceri jaunie mūziķi lolojuši jau sen. "Tas ir liels izaicinājums un atbildība. Šīs mūzikas virsuzdevums katram interpretam ir sastapties ar tām sajūtām, no kurām ikdienā vēlamies sevi norobežot. Būt godīgam pret sevi un patiesam mūzikā - tas man pašam šobrīd ir vissvarīgākais," saka Rihards Millers.

Iepretim Roberta Šūmaņa maiguma un rezignētu skumju caurstrāvotajam ciklam Jolantas Strikaites-Lapiņas soprānā izskanēs Riharda Štrausa dziesmas no dažādiem opusiem. Tie ļaus saklausīt dzejnieka mīļoto, kas jūsmīgi stāsta par mīlu, ziedu burvību un sapņiem. Tā būs kā satikšanās, kur divi jauni cilvēki runā par mīlestību, vien valoda katram sava.

Koncerta muzikālo gaisotni uzburs koncertmeistare Ērika Apeine, kura programmā iekļāvusi arī vienu no Friderika Šopēna klaviermūzikas pērlēm. Programmu papildinās Franča Šūberta un Fēliksa Mendelszona kompozīcijas, kuras mūziķi savienos interesantā muzikālā stāstā. To papildinās Oresta Silabrieža ievadvārdi.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā "Opera tuvplānā". Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus - ļoti personiski."Opera tuvplānā" ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt